هیچ دانش‌آموزی در مناطق سیل‌زده خوزستان بدون مدرسه نخواهد ماند

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: برای اول مهر هیچ دانش‌آموزی در مناطق سیل‌زده بدون مدرسه نخواهد ماند.

علی قربانی در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: ۱۱۳ مدرسه در استان خوزستان در زمان وقوع سیل دچار آسیب دیدگی شدند که از این تعداد ۷۸ مدرسه نیاز به تعمیر و ۳۵ مدرسه نیاز به تخریب و احداث مجدد داشتند.

وی افزود: از ۷۸ مدرسه تعمیری همه آماده شدند و برای اول مهر پذیرای دانش آموزان هستند. از ۳۵ مدرسه احداثی، حدود ۲۰ مدرسه تا ۲۵ مهرماه آماده می‌شوند و ساخت  ۱۰ مدرسه دیگر نیز تا اول آذر ماه به پایان می‌رسد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان بیان کرد: درخصوص مدارسی که هنوز ساخت و ساز آن‌ها به پایان نرسیده، با آموزش و پرورش هماهنگی‌هایی صورت گرفته است و بنا شد که دانش‌آموزان این مدارس از شیفت مخالف مدرسه‌های مجاور استفاده کنند یا برای یک ماه از فضاهای استیجاری یا ادارات استفاده شود. دانش آموزان مناطق سیل‌زده بدون کلاس نخواهند ماند.

قربانی ادامه داد: بیشتر مدارس آسیب دیده از سیل امسال در خوزستان در مناطق روستایی هستند. خوشبختانه با تلاش مردم، استانداری، فرمانداری‌ها و نیروهای نظامی و انتظامی آب وارد شهرهای استان خوزستان نشد و مدارس آسیب دیده از سیل بیشتر مدارس دو تا شش‌کلاسه بودند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان بیان کرد: برآورد خسارت‌های وارد شده به مدارس ناشی از سیل، حدود ۸۰ میلیارد تومان بود که در زمان احداث ۴۰ میلیارد تومان توسط خیرین تامین شد. همچنین ۴۰ میلیارد تومان دیگر توسط خیرین برای ساخت ۱۶۰ کلاس دیگر در مناطق سیل‌زده تامین شد.

وی با بیان اینکه بیشترین آسیب‌های ناشی از سیل در شهرستان‌های شوش، اهواز و شادگان بود، تاکید کرد: برای اول مهر هیچ دانش‌آموزی در مناطق سیل‌زده بدون مدرسه نخواهد ماند.


انتهای پیام

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x