همایش ملی خرما در شادگان برگزار می شود

فرماندارشهرستان شادگان از برگزاری همایش ملی خرما در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اهواز نوین،سعید حاجیان  اظهارکرد: همایش ملی خرما با هدف معرفی انواع مختلف خرمای شادگان به سایر نقاط مختلف کشور، بررسی چالش ها و راهکارهای توسعه صنعت خرما و چالش های پیش روی صادرات این محصول و غیره برگزار خواهد شد.

وی افزود: شهرستان شادگان یکی ازشهرستان های تولید کننده خرما در سطح کشور است که با دارا بودن نخلستان‌های قابل توجه، سهم بسزایی از این تولیدات دارد.

فرماندار شادگان با اشاره به ظرفیت‌های قابل توجه این شهرستان در تولید انواع خرما، تصریح کرد: معرفی محصولات خرمای تولید شده شهرستان و همچنین سایر فرآورده‌های خرما، مهمترین هدف از برگزاری این همایش است.

وی اضافه کرد: برگزاری همایش برداشت خرما، توسعه رونق اقتصاد کشاورزی در شهرستان شادگان را به دنبال دارد.

حاجیان درپایان عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود درشهرستان شادگان، احیاء نخیلات و توانمند سازی نخل داران باید مورد توجه قرار داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، برداشت خارک به لحاظ شرایط منطقه ای در نقاط مختلف شهرستان شادگان تا اواسط مردادماه و برداشت رطب تا اواسط شهریورماه از ۱۳ هزار هکتار نخلستان این شهرستان ادامه دارد.

استعمران، زاهدی، بریم، خضراوی، برحی، قنطار، عویدی، دیری، یوزی، شکر، اشگر، فرسی و حلاوی، از عمده ارقام خرمای تولیدی شهرستان شادگان هستند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of