ثبت نام ۱۲۲ موکب آبادانی برای استقرار در شلمچه

رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه گفت: تاکنون ۱۲۲ موکب آبادانی برای استقرار در شلمچه کار ثبت نامشان به پایان رسیده است.

به گزارش اهواز نوین،مکی یازع صبح امروز چهارشنبه در سومین جلسه ستاد اربعین شهرستان آبادان که در محل موقعیت آبادان در شلمچه برگزار شد، ضمن اشاره به برپایی جلسات متعدد با دستگاه های مختلف عضو این ستاد برای تسهیل و فراهم سازی امکانت مورد نیاز برای استقبال و پذیرایی از زائران اربعین حسینی اظهار کرد: موضوع استقبال و پذیرایی از زائران کاری مردمی است لذا از ادارات می خواهیم که به جای راه اندازی موکب، در راستای ایجاد زیر ساخت ها به مواکب کمک کنند.

وی افزود: طبق هماهنگی انجام شده هفت موکب آبادانی برای استقرار در عراق و خدمات رسانی به زائران ثبت نام کرده اند.

رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه با بیان اینکه به طور میانگین ۴۰ نفر در هر موکب کار خدمات رسانی و پشتیبانی را به انجام می رسانند، تصریح کرد: شهرهای آبادان و خرمشهر پیشانی خدمات رسانی به زائران اربعین هستند لذا باید تمامی تلاش خود را برای ارائه بهینه و مطلوب این خدمات به کار ببریم.

یازع یادآور شد: انتظار می رود تا خیران و ادارات از مردمی که در قالب مواکب برای خدمات رسانی به زائران حسینی آمده اند پشتیبانی کرده و در ایجاد زیر ساخت های لازم آنها را یاری کنند.

وی گفت: با توجه به حذف رواید برای رفتن به عتبات عالیات بسیاری از مردم فکر می کنند که نیازی هم به گذرنامه ندارند و این در حالی است که تاکید ما بر همراه داشتن گذرنامه و برگه بیمه از سوی زائران است چرا که در غیر این صورت امکان عبور از مرز و رفتن به عراق برایشان غیر ممکن است.

استقرار ۸ موکب خارجی در شلمچه

وی افزود: طبق هماهنگی انجام شده امسال ۸ موکب اتباع خارجی برای خدمات رسانی به زائران در شلمچه مستقر می شوند.

رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه با اشاره به عبور ۳۰۰ هزار زائر خارجی از مرز شلمچه در سال گذشته برای شرکت در اربعین حسینی اظهار کرد: عشق به امام حسین حد و مرز نمی شناسد لذا امسال قوی تر از سال گذشته برای  خدمات رسانی به زائران وارد عرصه شویم.

وی تصریح کرد: از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان می خواهیم تا در زمینه تهیه گوشت دولتی به مواکب کمک کنند.

یازع در پایان تامین امنیت زائران در مواکب، رعایت مسائل بهداشتی و بیمه کردن مواکب را از موکب داران خواستار شد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x