روند ساخت موزه دفاع مقدس آبادان کند است

رئیس مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان گفت:کار آماده‌سازی موزه دفاع مقدس آبادان با گذشت ۱۳سال از شروع عملیات به کندی پیش می‌رود.

به گزارش اهواز نوین،موزه دفاع مقدس آبادان با ۲۷ هکتار مساحت در منطقه بِریم یکی از مکان های منحصر به فرد و دست نخورده سال های دفاع مقدس در حاشیه اروندرود می باشد که عملیات ساخت آن از سال ۱۳۸۵ آغاز شد.
همجواری آن با اروندرود و وجود آثار بکر و ساختمان های دست نخورده دفاع مقدس، از ویژگی­ های منحصر به فرد این مکان است که به خوبی می تواند جنگ و هجوم ناجوانمردانه نیروهای بعثی عراق به کشور را در سال های جنگ تحمیلی به نسل جدید انقلاب منتقل کند.
سعید صریحی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به پشرفت ۴۰درصدی آماده سازی موزه دفاع مقدس آبادان اشاره کرد و افزود:هم اکنون عملیات ساخت مزار هشت شهید دفاع مقدس و برق کشی آن از محل کمک های مردمی در حال انجام است ضمن اینکه بازسازی گورستان انگلیسی‌ها با  ۵۳۶ قبر به عنوان بخشی از تاریخ استعمار در دوران مطالعات و اکتشاف‌ نفت منطقه و فعالیت پالایشگاه آبادان و جنگ جهانی دوم انجام شده است.

وی بیان داشت:برای اجرای ۲ طرح سر در ورودی موزه و مرمت سوله مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان تاکنون ۲۴ میلیارد ریال هزینه شده است.

صریحی به جانمایی ۱۳ ماشین جنگی غنیمتی در عملیات شکست حصر آبادا ن و هشت سال دفاع مقدس در فضای موزه اشاره کرد و افزود:برای آماده سازی باغ موزه سعی شده تا فضای داخلی آن که بیانگر هشت سال دفاع مقدس است دست نخورده باقی بماند.

صریحی به آماده سازی موزه دفاع مقدس آبادان برای افتتاح در دهه فجر سالجاری خبر داد و اظهار داشت:طبق هماهنگی انجام شده قرار است فضای داخلی موزه دفاع مقدس آبادان بهمن ماه امسال به صورت ویدئو کنفرانس از سوی رییس جمهوری افتتاح شود.

وی خواستار کمک ملی برای تکمیل موزه دفاع مقدس آبادان در زمان مقرر شد و اظهار داشت:هم اکنون کار بازسازی این مکان از محل کمک های مردمی و نیز کمک و مشارکت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در حال انجام است که به دلیل کمی اعتبار این کار به  کندی در حال اجرا است.

رئیس مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان گفت:با توجه به حجم بالای کار در این مرکز ، احداث بخش های مختلف آن در چند فاز طراحی شده است تا به مرور با تامین اعتبار لازم عملیات اجرایی آن آغاز شود.

 

منطقه آزاد اروند به تعهد خود برای تکمیل باغ موزه عمل نکرد

رئیس مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان گفت: منطقه آزاد اروند متعهد شده بود مبلغ هفت میلیارد ریال برای کمک به تکمیل باغ موزه آبادان پرداخت کند که تاکنون این مورد محقق نشده است.

وی افزود:در صورت کمک منطقه آزاد اروند عملیات تکمیل و آماده سازی موزه دفاع مقدس سرعت بیشتری خواهد گرفت.

موزه دفاع مقدس آبادان بر خلاف دیگر موزه‌های ساخته شده در کشور، در حاشیه اروندرود و در نوار مرزی ساخته می شود.

آبادان در جنگ تحمیلی چهار هزار و ۴۰۰ شهید از جمله ۱۰۰ سردار تقدیم کرد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x