تدبیری برای صدور ویزای انفرادی اربعین برای اتباع خارجی دیده شود

فرمانده هنگ مرزی خرمشهر با تاکید بر مشکلات تردد اتباع غیرایرانی خواستار صدور ویزای انفردای به جای مانیفست برای کاروان های اتباع غیرایرانی شد.

به گزارش اهواز نوین،سرهنگ منصور رضا عزیزی عصر امروز در جلسه ستاد اربعین حسینی خرمشهر در مرزشلمچه، اظهار کرد: این تنها خواسته ما مرزبانان در مرز نیست بلکه خواست مسئولان عراقی از ما نیز هست که با رایزنی میان مسئولان دو کشور حداقل برای اتباع غیر ایرانی ویزای انفرادی صادر شود.

وی توضیح داد: طبق تجربه سال های گذشته با توجه به صدور مانیفست برای اتباع غیرایرانی در برخی موارد به دلیل مشکلی دار بودن مدارک تعدادی از افراد کارون سفر دیگر افراد نیز با مشکل مواجه می شد.

فرمانده هنگ مرزی خرمشهر به عودت ۵۰۰ نفر از اتباع خارجی در اربعین ۹۷ از مرز شلمچه اشاره کرد و گفت: سال گذشته بیش از ۵۰۰ نفر از اتباع غیر ایرانی به دلیل تکمیل نبودن مدارک قانونی و یا دیگر مشکلات از مرزشلمچه عودت داده شدند که البته شمار این افراد بیش از این تعداد بود که با تعامل دیپلماتی کلانتر مرز راهی عتبات شدند.

وی افزود: باید هماهنگی لازم برای عودت این افراد دیده و نفر و وسیله نقلیه به این منظور فراهم شود.

سرهنگ عزیزی همچنین خواستار فراهم سازی زمینه خروج اتباع خارجی از تمام مرزهای کشور شد و گفت: این خواسته علاوه بر خواسته من به‌عنوان مرزبان خرمشهر خواسته مسئولان اتباع در عراق هم هست که همین‌طور که اتباع برای بازگشت در تمام مرزها تقسیم می شوند برای خروج نیز مرز خاصی تعیین نشود.

وی افزود: سال گذشته شمار خروجی اتباع غیر ایرانی از مرز شلمچه ۱۳۰ هزار نفر و تعداد ورودی‌ها ۲۵ هزار نفر بوده است که اگر این رویه برای زمان خروج نیز دیده شود از فشار بر یک مرز کاسته خواهد شد.

تعبیه مه پاش در محل گیت گذر اتباع و وصل کردن کریدور جدید به کریدور اتباع غیر ایرانی دیگر خواسته های فرمانده هنگ مرزی خرمشهر بود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of