سهمیه کالای ملوانی منطقه آزاد اروند ۵۷۰ میلیون دلار تعیین شد

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ۵۷۰ میلیون دلار سهمیه کالای ملوانی به بنادر منطقه آزاد اروند در شهرستان‌های خرمشهر و آبادان اختصاص یافت.

به گزارش اهواز نوین،عبدالله سامری یکشنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: اخیرا سهمیه کالای ملوانی برای بنادر شهرهای آبادان و خرمشهر در نظر گرفته شده و در گمرک مصوب شده است که آخرین مراحل اجرایی را طی می کند و به زودی ابلاغ می شود.

وی از حذف عوارض گمرکی کالای مبدا برای منطقه آزاد اروند خبر داد و گفت: کالاهایی که از کشورهای همجوار شهرهای آبادان و خرمشهر وارد کشور می شوند عوارض گمرکی آنها حذف می شود.

نماینده مردم خرمشهر از اجرا نشدن قانون مناطق آزاد در کشور انتقاد کرد و گفت: قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی در خصوص اداره مناطق آزاد اجرایی نشده که یکی از این قوانین استقرار گمرک در گلوگاه های ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند در شهرهای آبادان و خرمشهر است که با وجود آماده بودن زیر ساخت ها این امر تاکنون محقق نشده است.

سامری گفت: به رغم پیگیری انجام شده از طریق وزارت اقتصاد و دارایی امیدی به استقرار گمرک در گیت های منطقه آزاد اروند نیست و قول های داده شده در این رابطه در حد شعار باقی مانده است.

وی در بخش دیگری با اشاره به تعیین تکلیف طرح های متوقف شده تاسیسات دریایی بندر خرمشهر گفت: وزیر نفت در خصوص فعال شدن پروژه های متوقف شده در تاسیسات دریایی خرمشهر نظر مثبت دارد و با پیگیری انجام شده مقرر شد برای عملیاتی شدن پروژه فروزان با فلات قاره قرارداد بسته شود و مجددا عملیات اجرایی پروژه فروزان در خرمشهر آغاز شود.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین در رابطه با واگذاری امتیاز تیم فوتبال کارون اروند گفت: مدیر عامل تیم کارون اروند زحمات زیادی کشید و توانست این تیم را از دسته ۲ به دسته یک ارتقا دهد اما در پی کسب نتایج ضعیف این تیم با موافقت استاندار خوزستان مقرر شد ۲۰ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده حق آلایندگی شهرداران استان به این تیم اختصاص یابد و شهرداری خرمشهر نیز این بودجه را در قالب لایحه در شورا مصوب کند که این کار عملیاتی نشد.

سامری در ادامه گفت: در این راستا باشگاه ورزشی کارون اروند بدهی زیادی بالا آورد و ۲۱ احظاریه و حکم جلب مدیر عامل بابت بدهی ۶۷۰ میلیون ریال از سوی مراجع قضایی صادر شد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of