نماینده ولی فقیه در خوزستان :زیرساخت‌های مرز شلمچه با شتاب بیشتری آماده شوند

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز بر آماده‌سازی زیر ساخت‌های مرز بین المللی شلمچه برای عبور آسان و بدون دغدغه زائران اربعین حسینی تاکید کرد و گفت: روند آماده‌سازی امکانات در این گذرگاه مرزی با شتاب بیشتری انجام شود.

به گزارش اهواز نوین،حجت الاسلام و المسلمین سید نبی موسوی فرد یکشنبه در جریان بازدید از روند آماده‌سازی پایانه مرزی شلمچه برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی افزود: رفع برخی کمبودها به خصوص آنچه که مربوط به موکب‌های اربعین می باشند باید سریعتر در این گذرگاه مرزی انجام شود تا شاهد تکرار مشکلات سال‌های گذشته در ایام تردد زایران اربعین حسین نباشیم.

وی با اشاره به پیش بینی انجام شده مبنی بر افزایش جمعیت زائران در اربعین امسال نسبت به پارسال اظهار داشت:زیر ساخت های لازم برای سهولت تردد زائران اربعین در مرز شلمچه باید زودتر آماده و مهیا شوند.

حجت الاسلام موسوی فرد همچنین به نقش مهم مدیران موکب های مستقر در گذرگاه مرزی شلمچه در ایام اربعین اشاره کرد و افزود: با توجه به پیش بینی جمعیت زیاد زائران اربعین و شرایط جوی استان خوزستان و گرمای هوا از مدیران موکب ها انتظار می رود امکانات و خدمات را به گونه ای فراهم کنند تا مشکلی برای زایران پیش نیاید.

به گزارش اهواز نوین، رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند نیز در این بازدید گفت: گذرگاه مرزی شلمچه برای میزبانی زائران اربعین آمادگی دارد و هم اکنون نیز باهماهنگی و برنامه ریزی انجام شده دیگر امکانات لازم در این گذرگاه مرزی در حال آماده سازی است.

قدرت اله طمیمیان افزود:منطقه آزاد اروند همزمان با کمک برای آماده سازی زیرساخت ها در مرز شلمچه ، کار تجهیز و افزایش گیت های عبور زایران در بخش عراقی مرز شلمچه را نیز برای تسهیل در تردد زائران در دستور کار قرار داده است.

به گزارش اهواز نوین،در این بازدید امام جمعه و فرماندار خرمشهر و مدیر پایانه مرزی شلمچه آخرین اقدام های انجام شده در خصوص آماده سازی مرزشلمچه برای زائران اربعین را تشریح کردند.

امسال ۴۰۰ موکب در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا مرز شلمچه برپا می‌شوند که طبق برنامه ریزی انجام شده ۱۲۰ موکب از شهرستان خرمشهر، ۱۲۰ موکب از شهرستان آبادان و ۱۶۰ موکب از استان ها و شهرستان های معین می باشند.

شلمچه در فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند.

به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

سفر زایران عتبات عالیات عراق از روز یکشنبه دهم شهریورماه در اولین روز از ماه محرم الحرام بدون روادید از مرز بین المللی شلمچه آغاز شد.

0/5 (0 Reviews)