دانش آموزان بسیجی برای محرومیت زدایی دست بکار شدند

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت:بیش از ۵ هزار نفر از دانش آموزان در قالب اردو‌های هجرت ۳ در مناطق محروم استان فعالیت می‌کنند.

سرهنگ یونس زبیدی مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: طرح هجرت ۳، بصورت سالانه و براساس تفاهم نامه‌ای که بین بسیج سازندگی و سازمان نوسازی مدارس منعقد شده، در حال انجام است.

او اظهار داشت: امسال هم همچون سال‌های گذشته، از ابتدای تعطیلات تابستان، بیش از ۵ هزار نفر از دانش آموزان بسیجی در قالب اردو‌های هجرت ۳ در مناطق محروم استان فعالیت می‌کنند.

سرهنگ زبیدی تصریح کرد: این تعداد دانش آموز بسیجی در قالب ۳۰۰ گروه جهادی، عملیات مرمت و زیباسازی بیش از ۳۰۰ باب مدرسه در مناطق محروم و کم برخوردار سراسر استان را بر عهده دارند.

این مقام مسئول هدف از برگزاری اردو‌های جهادی طرح هجرت ۳ را غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، افزایش مهارت آموزی، ایجاد شور و نشاط جهادی برای کار‌های عام المنفعه، افزایش و تقویت روحیه کار جهادی دانش آموزان عنوان کرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان با بیان اینکه خوشبختانه برگزاری این اردو‌های جهادی نتایج خوبی به دنبال داشته، اذعان داشت: با برگزاری این اردو‌ها شاهد مدارسی زیبا با دیوار‌هایی مزین به شعار‌های دینی و فرهنگی و عقیدتی، کلاس‌های رنگ آمیزی شده و مدارس بهسازی شده خواهیم بود.

او بیان کرد: چنین اقداماتی در مدارس مناطق محروم سبب می‌شود دانش آموزان در مدرسه‌ای با محیطی شاد و تمیز آغاز سال تحصیلی جدید را آغاز نمایند.

به گفته سرهنگ یونس زبیدی اردو‌های طرح هجرت ۳ تا پایان تابستان امسال ادامه دارد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of