نخستین مدرسه سبز ایران در مسجدسلیمان ساخته شد

مدیر طرح‌های صنعتی سازی بنیاد نیکوکاری برین گفت: نخستین مدرسه سبز ایران در شهرستان مسجدسلیمان توسط این بنیاد به روش کاملا صنعتی و با رعایت اصول زیست محیطی ساخته شد.

به گزارش اهواز نوین،علی امیر زاده روز یکشنبه با اشاره به اینکه بنیاد نیکوکاری برین در تهران فعالیت دارد بیان کرد: این مدرسه در اوایل امسال در این شهرستان در مدت زمان ۲ ماه ساخته شد.

وی با بیان اینکه مدارس سبز دوستدار طبیعت هستند و اصول محیط زیستی در آنها رعایت می شود گفت: در ساخت این مدارس محل ساخت، میزان تابش نور خورشید در منطقه و اقلیم مورد نظر است.

وی افزود: پس از ساخت این مدرسه در مسجدسلیمان در نقاط دیگر کشور نیز درخواست ساخت مدرسه سبز داده شده است.

مدیر طرح های صنعتی سازی بنیاد نیکوکاری برین ادامه داد: دیواره و جداره این مدرسه عایق هستند و انرژی های گرمایی و یا سرمایی را ذخیره، و باعث کاهش مصرف انرژی می شوند؛ دیواره های این مدارس سه لایه و به صورت کامپوزیت ساخته می شوند.

امیر زاده با اشاره به انتخاب شهرستان مسجد سلیمان برای ساخت مدرسه سبز گفت: بر اساس گزارش هایی که دریافت کردیم مسجد سلیمان به لحاظ سرانه آموزشی و تعداد مدارس ایمن شرایط نامناسبی نسبت به میانگین کشوری دارد.

وی گفت: مدرسه سبزی که در مسجد سلیمان ساخته شد سه کلاسه و در مساحت ۱۲۸ مترمربع و با کمک خیرین این بنیاد ساخته شد.

۱۷ مدرسه توسط بنیاد نیکوکاری برین در خوزستان در حال ساخت است

مدیر طرح های صنعتی سازی بنیاد نیکوکاری برین ادامه داد: با درخواست اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان ساخت ۱۷ مدرسه با ۷۱ میلیارد ریال که توسط این اداره کل تامین می شود توسط این بنیاد در خوزستان در حال ساخت است.

امیر زاده با اشاره به اینکه این مدارس ابتدای مهر امسال به بهره برداری می رسند افزود: این مدارس در شهرستان های ایذه، باغملک، لالی، اندیکا و مسجد سلیمان در دست ساخت هستند.

وی گفت: این مدارس بر اساس آیین نامه مدارس صنعتی ساز در حال ساخت هستند، و در مقابل سیل و زلزله مقاوم هستند.

ساخت چهار مدرسه درمناطق زلزله زده و سیل زده خوزستان

امیر زاده گفت: بنیاد نیکوکاری برین ساخت سه مدرسه سه کلاسه در شهرستان زلزله زده مسجد سلیمان و یک مدرسه ۶ کلاسه در منطقه سیل زده بامدژ از توابع بخش مرکزی اهواز را آغاز کرده و تا ابتدای مهر امسال به بهره برداری می رسند.

به گزارش ایرنا به گفته مدیر آموزش و پرورش شهرستان مسجد سلیمان ، ۶۱ درصد مدارس این شهرستان فرسوده است که جان دانش آموزان این منطقه را تهدید می کند.

بر اساس اعلام اداره کل  نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان بر اثر وقوع زمین لرزه در تاریخ ۱۷ تیر امسال در مسجد سلیمان ۴۰۰ میلیارد ریال به مدارس این شهرستان خسارت وارد شد.

سرانه استاندارد فضای آموزشی و پرورشی در کشور ۸.۳۹ مترمربع است و متوسط این سرانه در کل کشور ۵.۱۸ مترمربع است که این رقم در خوزستان ۴.۸۳ مترمربع است؛ خوزستان رتبه ۲۳ کشور در میزان فضای آموزشی را دارد.

جمعیت دانش آموزی خوزستان یک میلیون و یکصد هزار نفر است که در ۹ هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of