امام جمعه اهواز: غیربومی‌ها در خوزستان استخدام نشوند

امام جمعه اهواز یکی از عوامل آسیب های اجتماعی در خوزستان را بیکاری دانست و خواستار جلوگیری از بکارگیری نیروهای غیربومی در خوزستان شد.

به گزارش اهواز نوین،آیت الله سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلی مهدیه این شهر گفت: دغدغه اصلی بسیاری خانواده های خوزستانی اشتغال جوانان است، بنابراین مسئولان برای بکارگیری جوانان بسترسازی لازم را انجام دهند و تلاش شود در استان از استخدام نیروهای غیربومی احتراز شود.

وی با تاکید بر ظرفیت سازی برای اشتغال جوانان بومی در خوزستان، افزود: اشتغال جوانان خوزستانی نیاز به تحمیل هزینه های اضافه به دولت نیز ندارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران از نیروی کار در بهار امسال، خوزستان دارای رتبه دوم بیکاری در کشور است. این استان با نرخ بیکاری ۱۶.۲ درصد بعد از چهارمحال و بختیاری با نرخ بیکاری ۱۶.۷ درصد و لرستان با نرخ‌ ۱۶.۱ درصد قرار دارد.

هدایت سیلاب به کانون های ریزگرد

نماینده ولی فقیه در خوزستان همچنین با اشاره به پیش بینی ترسالی در ماه های آینده، خواستار آمادگی دستگاه های اجرایی برای مقابله با سیل احتمالی و برنامه ریزی برای استفاده درست از سیلاب ها شد.

وی افزود: با توجه به پیش بینی ها و احتمال بارش های قابل توجه، امسال باید به لایروبی رودخانه ها و انهار و کانال های سیلاب بر توجه ویژه ای شود.

موسوی فرد اضافه کرد: برای هدایت سیلاب ها به کانون های بحرانی ریزگرد اقدام شود تا هم از سیلاب هایی که احتمال خسارت به روستاها و شهرها را دارد، جلوگیری شود و هم کانون های ریزگرد که برای مردم استان مشکل ساز شده، مهار شوند.

وی تاکید کرد: ترمیم سیل بندهای آسیب دیده و ساخت سیل بند در اطراف روستاها، مزارع و باغات نیز نیاز به توجه دارد و می توان از ظرفیت نیروهای مسلح نیز در این زمینه استفاده کرد.

آمادگی برای پیاده روی اربعین

امام جمعه اهواز در ادامه با اشاره به در پیش بودن آیین اربعین حسینی اظهار داشت: با توجه به وجود مرزهای چذابه و شلمچه در خوزستان، امسال مسئولان استان باید خود را برای حضور جمعیت بیشتری از زائران و برگزاری مراسم باشکوه تر آماده کنند.

وی تشکیل ستاد مرکزی اربعین در خوزستان را یادآور شد و افزود: این توفیق خوزستان است که میزبان زائران اباعبدالله الحسین (ع) از سراسر کشور و استان باشند و باید خود را برای برگزاری هر چه بهتر این آیین مهیا کنند.

موسوی فرد اضافه کرد: زائران بیت الله الحرام در حج تمتع و عمره، سالانه در حدود هفت میلیون تا هشت میلیون نفر است، این در حالیست که سالانه ۲۵ میلیون نفر در ایران به زیارت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) می روند و آمار بالاتری به زیارت عتبات عالیات می روند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of