روسای قرارگاه اربعین در شلمچه و چذابه از وزیر کشور حکم گرفتند

وزیر کشور در احکامی جداگانه روسای قرارگاه اربعین حسینی در مرز چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر ۲ کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی را منصوب کرد.

به گزارش اهواز نوین،عبدالرضا رحمانی فضلی با صدور حکمی علی حسین حسین زاده معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان را به سمت رئیس قرارگاه اربعین حسینی در مرز چذابه و حبیب اله آصفی سرپرست معاونت امنیتی انتظامی استانداری خوزستان را به سمت رئیس قرارگاه اربعین حسینی در مرز شلمچه منصوب کرد.

اربعین پارسال ، رئیس قرارگاه اربعین حسینی در مرز شلمچه قدرت الله دهقان معاونت امنیتی انتظامی استانداری خوزستان بود که به تازگی بازنشسته شد.

وزیر کشور در ابلاغ حکم انتصاب روسای قرارگاه های اربعین در چذابه و شلمچه آورده است” لازم است با شکل دهی قرارگاه ویژه با حضور اعضای استانی که تحت تابعیت آن قرارگاه خواهند بود تمام امور مرتبط را در سطح استان در خصوص مرز چذابه و شلمچه ساماندهی، تصمیم‌گیری، اجرا و همچنین هماهنگی‌های لازم را با مسئولین کشور مقابل به عمل آورید.

تأکید می گردد همه برنامه‌ها و اقدام ها می بایست در چارچوب سیاست ها و تصمیمات ستاد مرکزی تنظیم و اجرایی شده و نتایج حاصله نیز باید به صورت منظم و مستمر به آن ستاد(اربعین) منعکس شود.

بر اساس این ابلاغیه تمامی دستگاه های لشکری، کشوری و استانی مستقر در چذابه و شلمچه و مسیرهای منتهی در سطح استان موظف به همکاری و هماهنگی با جناب عالی و در چارچوب تصمیم های ویژه ستاد اربعین حسینی می باشند.

اربعین پارسال ۲۳۶هزار زائر از مرز چذابه و ۵۵۰هزار زائر ایرانی و زائران اتباع خارجی از شلمچه به شهرهای مقدس عراق به خصوص نجف اشرف و کربلای معلا مشرف شدند.

پیش بینی شده با حذف روادید برای زائران ایرانی اربعین حسینی که با توافق مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران و عراق صورت گرفته ، اربعین امسال شمار زائران اربعین که مرزهای چذابه و شلمچه راهی شهرهای مقدس عراق می شوند بیش از ۲ برابر افزایش یابد.

زائران اربعین حسینی مجاز هستند از اول محرم تا پایان ماه صفر به مدت ۲ ماه بدون روادید و فقط با در دست داشتن گذرنامه ، بیمه نامه و ثبت نام در سامانه سماح که توسط سازمان حج و زیارت طراحی شده به شهرهای مقدس عراق سفر کنند.

با اینکه طبق تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ۲۷مهرماه بیستم صفر روز اربعین حسینی است ولی حرکت تدریجی زائران اربعین حسینی از مرزهای چذابه و شلمچه در خوزستان ، مهران در استان ایلام و خسروی در استان کرمانشاه از اوایل ماه صفر شروع می شود و در چند روز مانده به روز اربعین به اوج خود می رسد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of