مشکل فنی پالایشگاه آبادان برطرف شد

روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان اعلام کرد:مشکل فنی که ناشی از قطع ناگهانی برق در این پالایشگاه رخ داد و افزایش گاز فلرینگ را به دنبال داشت با تلاش صورت گرفته برطرف شد.

افزایش فلرینگ (دود و آلودگی ناشی از سوختن گاز همراه نفت) مشعل های پالایشگاه نفت آبادان در روز یکشنبه موجب انتشار دود و آلودگی برای مدتی در فضای آبادان شد که گله مندی و نگرانی شهروندان را در پی داشت.

به گزارش ایرنا روابط عمومی پالایشگاه آبادان روز سه شنبه اعلام کرد: در پی قطع ناگهانی برق پالایشگاه به منظور ایمنی واحدهای عملیاتی و جلوگیری از صدمه جبران‌ناپذیر به‌ آنها ، پالایشگاه ناچار به افزایش گاز فلرینگ برای مدت کوتاهی شد که پس‌از نرمال‌شدن وضعیت‌ در واحدها، فلرینگ نیز به حالت نرمال برگشت.

بنا به اعلام روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان ، این پالایشگاه به دلیل مشکل برق در یک قطعه با قدمت هفتاد سال کارکرد و قطع برق کلی بطور موقت درحالت واگردانی و سلو قرار گرفت که با مدیریت بخش‌های فنی و پشتیبانی شرکت در کوتاه ترین زمان رفع اشکال به عمل آمد و شرایط به حال عادی برگشت.

همچنین بنا به اعلام این روابط عمومی افزایش میزان‌فلرینگ‌ در روز یکشنبه هفته جاری در مشعل‌های‌ پالایشگاه ارتباطی‌ با پروژه بازیابی‌گازهای فلرینگ ندارد.

به گزارش ایرنا در پی انتشار دود و آلودگی از فلرهای پالایشگاه آبادان برخی سایت ها در فضای مجازی مدعی شدند این آلودگی ناشی از خرابی پروژه بازیابی‌ گازهای‌ ارسالی‌ به‌ مشعل‌های ‌پالایشگاه آبادان بوده که روز شنبه افتتاح شد.

پروژه بازیابی‌ گازهای‌ ارسالی‌ به‌ مشعل‌های ‌پالایشگاه آبادان با هدف کاهش‌ میزان فلرینگ مشعل‌ها و جلوگیری‌ از سوختن و تخلیه حجم‌ زیادی از گازها در محیط با هزینه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو هفته جاری در این پالایشگاه راه اندازی شد.

پالایشگاه نفت آبادان هم اکنون بیش از ۲۵ درصد از محصولات مورد نیاز کشور را تامین می‌کند.

این پالایشگاه فرآورده‌های گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال های نفتی، گوگرد، نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام) را تولید می‌کند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of