لایروبی کارون با سرعت و کیفیت بهتری انجام شود

فرماندار شهرستان اهواز گفت: سازمان آب و برق عملیات لایروبی کارون را آغاز کرده اما این طرح باید با سرعت و کیفیت بهتری انجام شود.

به گزارش اهوازنوین جمال عالمی نیسی شامگاه جمعه در نشست با رسانه ها در نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت در محل نمایشگاه بین المللی اهواز افزود: کارشناسان سازمان آب و برق معتقد هستند که لایروبی رودخانه کارون تاثیری در مقابله با سیل احتمالی ندارد اما ما برای لایروبی این رودخانه اصرار داریم.

وی بیان کرد: وجود جزیره های ایجاد شده در رودخانه کارون منظر بدی است ضمن اینکه اگر جزیره های ایجاد شده لایروبی نشوند در صورت بروز سیل احتمالی آینده امکان تشکیل جزیره های بیشتر وجود دارد.

عالمی نیسی درخصوص ساخت و ترمیم سیل بندها گفت: درحال حاضر یکی از مشکلات جدی تمام فرمانداران استان وضعیت سیل بندها است، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور قول پرداخت اعتبار را در صورت ارائه طرح از سوی سازمان آب و برق داده است.

وی ادامه داد: به دلیل وقوع سیل در بهمن سال گذشته و فروردین ماه امسال تعداد طرح های عمرانی اجرا شده در روستاها نسبت به سال گذشته کاهش داشت.

فرماندار اهواز خاطر نشان کرد:در حال حاضر یکی از پروژه های مهم شهرستان اهواز طرح آبرسانی به تمام روستاهای غیزانیه و بهسازی و آسفالت بخش اسماعیلیه است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درخصوص پروژه متروی اهواز یادآور شد: استاندار خوزستان برای به سرانجام رساندن پروژه مترو اهتمام جدی داشت اما با عملکرد پیمانکار پروژه و درخواست مبلغ زیادی به عنوان طلب، بنظر می رسد ادامه همکاری با پیمانکار ممکن نیست و به بن بست رسیده است.

عالمی نیسی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر نحوه ارائه خدمات در کوی مشعلی تصریح کرد: طبق تقسیمات کشوری کوی مشعلی جزء شهرستان اهواز است و تمام دستگاه های اجرایی و خدمات رسان از جمله شهرداری موظف به ارائه خدمات به آن هستند در این خصوص به شهردار اهواز نیز تذکر داده شده است.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان پیش از این گفته بود: ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته برای ساماندهی رودخانه های استان ناکافی است. با این اعتبار نباید انتظار لایروبی و بازسازی سیل بند در همه شهرستان ها را داشته باشیم.

ناتوانی شهرداری کوت عبدالله در ارائه خدمات

فرماندار شهرستان کارون نیز در این نشست گفت: شهرداری کوت عبدالله تاکنون توانایی برای مدیریت شهری از خود نشان نداده و وضعیت روستاهای شهرستان کارون به مراتب بهتر از شهر کوت عبدالله است.

معصومه خنفری افزود: شهرستان کارون ظرفیت هایی مانند تولید چای ترش قرمز، انگور، خرما، آبزی پروری و دامداری دارد، حدود ۱۴ هزار راس گاومیش در این شهرستان وجود دارد و برخی کشورها مانند ایتالیا متقاضی خرید این دام ها هستند.

وی بیان کرد: شهرستان کارون در ۲ سال پیاپی موفق به کسب رتبه نخست پروژه مهر شد، مدارس کانکسی استان خوزستان برای نخستین بار در شهرستان کارون جمع آوری شد.

خنفری افزود: مدارس شهرستان کارون بین تمام مدیران دستگاه های اجرایی و بخشداران تقسیم شده تا با انجام کارهای آموزشی و عمرانی برای مهرماه آماده شوند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of