مواکب حسینی اهواز توسط شهرداران مناطق حمایت خواهند شد

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شورای شهر اهواز گفت: تمام مواکب حسینی که در سطح شهر اهواز برپا می‌شوند توسط شهرداران مناطق مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

به گزارش اهواز نوین، حجت‌الاسلام جاسم موسی‌پور، رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شورای شهر اهواز، ظهر امروز در رابطه با فرا رسیدن ماه‌های محرم و صفر، اظهار کرد: با توجه به اینکه در ایام اربعین، خوزستان میزبان خیل کثیری از عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) است و مردم این میزبانی را به نحو احسنت انجام داده و درِ خانه‌ها به روی زائران باز است، ماه‌های محرم و صفر در اهواز و خوزستان جلوه دیگری دارد.

وی افزود: امسال نیز مانند سال‌های گذشته، شهرداری ستاد خود را تشکیل داده است؛ کمیسیون فرهنگی نیز تمام اقدامات را رصد می‌کند و اهتمام بسیاری نسبت به تقویت مراسم حسینی که به شکل عمومی در سطح شهر برگزار می‌شود دارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شورای شهر اهواز، در پاسخ به وضعیت رسیدگی به مواکب حسینی، عنوان کرد: تمام مواکب حسینی که در سطح شهر اهواز برپا می‌شوند توسط شهرداران مناطق مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در رابطه با فضاسازی شهری در ماه‌های محرم و صفر نیز، روابط عمومی شهرداری برنامه‌ریزی‌های خود را به بهترین شکل عملیاتی خواهد کرد.

موسی‌پور، در رابطه با موازی کاری برخی دستگاه‌ها، عنوان کرد: هیئت‌ها زیر نظر شورای هیات و سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت خود را انجام می‌دهند اما آن چیزی که در مدیریت شهری مدنظر است عدم موازی کاری با دستگاه‌های فرهنگی و تقویت فعالیت این مجموعه‌ها است.

وی افزود: تقریبا دو سال است که با هماهنگی‌هایی که با دستگاه‌های فرهنگی صورت گرفته از موازی کاری جلوگیری شده و این مراسم نمود و جلوه دیگری پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شورای شهر اهواز، در تشریح هجمه‌های معاندین، بیان کرد: هر ساله با فرا رسیدن تاسوعا، عاشورا و اربعین، تمامی هجمه‌ها به صورت مزدورانه و از بیرون کشور به سمت ما هدایت می‌شوند اما با پاس داشتن مراسمات این ایام جلوی آن‌ها گرفته می‌شود.

وی افزود: تمام آلودگی‌ها و مسائل مختلفی را که ایجاد کرده و می‌کنند نیز با مراسم محرم و صفر پاک می‌شود.

موسی‌پور، گفت: سال گذشته پس از مراسم تاسوعا و عاشورا شاهد حادثه تروریستی ۳۱ شهریور بودیم که برای انتقام از خیل عظیم شرکت‌کنندگان در مراسمات حسینی بود.

وی افزود: مردمی که اعلام کردند پای ولایت اهل‌البیت و ولی‌فقیه می‌مانند؛ امسال نیز قطعا پررنگ‌تر از سال‌های گذشته این مراسمات را برگزار خواهند کرد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of