با اهدای خون، قطره قطره زندگی هدیه دهیم

مدیر کل انتقال خون خوزستان از مردم درخواست کرد که برای اهدای خون به هم نوعان خود اهتمام بیشتری داشته باشند و با اهدای خون، زندگی را به بیماران نیازمند هدیه کنند و در این ثواب بزرگ شریک شوند.

به گزارش اهواز نوین،دکتر عبدالعزیز فقهی بیان کرد: با توجه به افزایش عمل های جراحی و همچنین نیاز حادثه دیدگان، بیماران سرطانی، تالاسمی و غیره، نیاز شدید به گروههای خونی احساس می شود.

وی بیان کرد: گرمای هوا یکی از عوامل کاهش مراجعه برای اهدای خون است چون مردم خانه نشین شده و یا در مسافرت به سر می برند.

فقهی ادامه داد: اگر مردم یک هفته پشت سرهم خون اهدا کنند باز هم نیاز به گروههای خونی احساس می شود.

مدیر کل انتقال خون خوزستان اضافه کرد: میزان مصرف مورد نیاز روزانه بیماران بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ واحد است اما به دلیل فصل گرما به ۲۵۰ واحد کاهش یافته است؛ حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد اهدا کنندگان خون مستمر هستند.

وی بیان کرد: خوزستان از جمله استانهای با بیشترین بیمار مبتلا به تالاسمی در سطح کشور است که این بیماران روزانه به ۱۳۰ واحد خون نیاز دارند.

فقهی گفت: در حال حاضر۱۳ پایگاه انتقال خون در خوزستان فعال است که سه پایگاه در امانیه، میدان شهید بندر و چهارراه نادری اهواز از ساعات اولیه صبح تا ۲۰:۳۰ دقیقه آماده خونگیری از مردم هستند.

به گفته وی افراد دچار کمبود یا مشکل خونی و گروه سنی ۶۰ تا ۶۵ سال به بالا به دلیل کاهش تولید خون در سن بالا نمی توانند خون اهدا کنند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of