نماینده ولی فقیه در خوزستان: شرمنده مردم هستیم

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: سوءمدیریت در استان باعث شده که پس از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی شرمنده مردم باشیم.

به گزارش اهواز نوین حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد شنبه شب در آیین تحویل ۱۱۰ واحد مسکونی به سیل زدگان منطقه عین دو اهواز بیان کرد: در عالم هستی فردی بدون مشکل وجود ندارد اما باید به این نکته توجه داشت که انسان برای سختی کشیدن به این دنیا پا گذاشته و این جهان برای آرامش به وجود نیامده است.

موسوی فرد با بیان اینکه مشکلات آب و فاضلاب اولویت نخست خوزستان است افزود: رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود فرمودند که ائمه جمعه بین مردم بروند و مشکلات آنها را بشنوند و تلاش کنند تا مشکلات و محرومیت ها به حداقل برسد.

وی افزود: منطقه عین ۲ اهواز نخستین نقطه‌ای بود که انتخاب ، و مشکلات مردم را مورد بررسی قرار دادیم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد ادامه داد: رسیدگی به مناطق کم برخوردار و محروم اولویت نظام مقدس اسلامی است.

وی بیان کرد: تاکنون گمان داشتیم که محروم تر از مناطق خرمشهر در خوزستان هیچ منطقه ای نیست اما در مرکز خوزستان مناطقی نظیر ملاشیه و عین ۲ را مشاهده کردیم که به مراتب ضریب محرومیت بیشتری دارند .

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: در بازدید از مناطق مختلف استان که ضریب محرومیت بالایی دارند برخی ها بر این باور بودند که در مناطقی که مردم عرب ساکن هستند محرومیت بیشتر است اما این برداشت صحیح نیست چرا که در برخی مناطق استان به ویژه منطقه بختیاری و لر نشین برخی از مردم در دل کوه زندگی هم می کنند.

وی گفت: در منطقه آخر آسفالت اهواز آب شرب هیچ تفاوتی با آب فاضلاب ندارد و از آنجا که خود ساکن این منطقه هستم می توانم درد مردم را لمس کنم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد افزود: مناطق مختلفی در خوزستان وجود دارد که آب و فاضلاب تلاقی دارد؛ و مردم در برخی از مناطق در طول ۲۴ ساعت ، یک ساعت هم به سختی آب دارند.

وی افزود: با توجه به بازدیدهای میدانی و انتقال مشکلات این مناطق به رهبر معظم انقلاب، ایشان فرمودند که در اسرع وقت به این مسایل رسیدگی می‌کنند و همین امر باعث شد وزیر کشور را به خوزستان بفرستند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: هفته گذشته از دفتر رهبر معظم انقلاب تماس گرفتند و گفتند که ایشان دستور داده‌اند که منابع مالی فاضلاب بررسی شود؛ رییس جمهوری نیز چند روز پیش به رییس سازمان برنامه و بودجه دستور دادند که منابع مالی آب و فاضلاب اهواز را تامین کنند.

وی ادامه داد: مسئولان از نظر مالی دستشان بسته است و به همین دلیل باید به دنبال منابع مالی می رفتیم و این وعده را می‌دهیم که پیگیر مشکلات منطقه عین دو باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد بیان کرد: اگرچه مسئولیت اجرایی نداریم اما مسئولیت خادمی مردم را برعهده داشته و نظام مقدس اسلامی نیز تلاش دارد در مناطق محروم اقدامات سازنده ای صورت دهد.

وی افزود: در هشت سال دوران دفاع مقدس خوزستان به خطر افتاد اما از تمامی کشور کنار مردم خوزستان جنگیدند و شهید شدند؛ زمانی که یکی از اجزای کشور به خطر می‌افتد همه ما باید در کنار یکدیگر تلاش کنیم تا مشکلات را برطرف سازیم.

وی ادامه داد: منابع غنی زیرزمینی و رو زمینی زیادی در استان و کشور داریم و باید آنها را مدیریت و تحولی در خوزستان ایجاد کنیم.

به گزارش اهواز نوین ۱۱۰ واحد مسکونی متعلق به مردم سیل زده منطقه عین ۲ اهواز که به دنبال سیل فروردین امسال با خسارت‌ گسترده‌ همراه بود، توسط گروه های جهادی سپاه ولیعصر (عج) و قرارگاه سازندگی و خدمت رسانی بقیه ا… (عج) تعمیر و بازسازی و به مردم سیل زده این منطقه تحویل داده شد.

منطقه عین از مناطق محروم کلانشهر اهواز به شمار می‌رود که در سیل فروردین بسیاری از منازل این منطقه دچار آبگرفتگی شد و به دلیل بافت فرسوده این منطقه خسارت‌ زیادی به مردم وارد شد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of