• جمعه / 31 فروردین 1403 / 14:34
  • دسته‌بندی: اخبار ایران
  • کد خبر: 98051734348
  • خبرنگار : 2

توزیع و تحویل روزانه ۴۰ هزار کارت سوخت توسط پست

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران از توزیع و تحویل روزانه ۴۰ هزار کارت سوخت خبر داد و گفت:‌ نقص نشانی و همراه نداشتن مدارک هویتی مالک و کارت خودرو، توزیع کارت سوخت را مشکل کرده است.

به گزارش اهواز نوین، «حسین نعمتی» روز پنجشنبه گفت:‌ با توجه به اینکه هر روز تعداد کارت سوخت جدید یا به اصطلاح «نو شماره» برای توزیع و تحویل به شرکت پست ارائه می‌شود، ‌ اکنون بالای یک میلیون کارت سوخت جدید و قدیمی در باجه‌های پست وجود دارد.

نعمتی افزود:‌ مسئولیت توزیع کارت سوخت بر عهده شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران است اما با قراردادی که بین این شرکت و پست منعقد شده، پست با عددی توافقی و پایین‌تر از مرسولات دیگر، توزیع کارت سوخت را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بابت تولید کارت سوخت هزینه‌ای ۱۰ هزار تومانی از مردم می‌گیرند، ‌تاکید کرد: ‌این پول توسط پست اخذ شده و عینا به حساب دولت واریز می‌شود.

نعمتی مهمترین دلیل معطلی این تعداد کارت سوخت در باجه‌های پست را عدم الزام استفاده از کارت سوخت دانست و گفت:‌ از همین رو مردم نیازی به کارت احساس نمی‌کردند و حاضر به پرداخت ۱۰ هزار تومان و زمان گذاشتن برای دریافت کارت خود نبودند و کارت‌ها در باجه معطله شرکت پست ماند.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: ‌از آنجا که هزینه زیادی برای تولید این کارت‌ها صورت گرفته بود اقدام به ابطال آنها نکردیم اما به دلیل طولانی شدن پروسه توزیع، ‌در اغلب موارد آدرس مالکان تغییر کرده بود اما تلاش کردیم با بروزرسانی اطلاعات، کارت را به دست صاحبان آن برسانیم.

وی افزود:‌ در تلاشیم شرایط را تسهیل کنیم و کارت‌ها در چرخه توزیع باشد؛ شهروندان نیز می‌توانند کارت را از طریق سامانه پست رهگیری کرده و بر اساس آن به باجه و آدرس اعلام شده مراجعه و کارت را دریافت کنند.

گفتنی است از ۲۰ مردادماه طبق اعلام وزارت نفت، در کلیه جایگاه‌های توزیع بنزین و سوخت در ایران استفاده از کارت سوخت الزامی می‌شود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of