پرداخت خسارت‌های کشاورزان سیل‌زده خوزستان سرعت می‌گیرد

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: ۹۲۶ میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های کشاورزان سیل‌زده خوزستان درنظر گرفته شده که کار پرداخت خسارت‌ها از امروز با سرعت بیشتری ادامه می‌یابد.

به گزارش اهواز نوین،فاضل عبیات معاون امور عمرانی استانداری خوزستان سه شنبه شب در گفت‌وگوی تلویزیونی، اظهار کرد: بیش از ۲۱۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان در سیل خسارت دید که برای جبران خسارت‌ها ۹۲۶ میلیارد تومان مصوب شده و ۵۰ درصد آن تاکنون تخصیص یافته است.

عبیات افزود: وقفه به وجود آمده در پرداخت خسارت‌ها به علت تدقیق بیشتر در مرحله ارزیابی بود؛ همچنین مشکلات مربوط به روند بانکی نیز کاملا مرتفع شده و از امروز پرداخت خسارت‌ها با سرعت بیشتری ادامه می‌یابد.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به دغدغه کشاورزان در جریان سیل برای انجام کشت تابستانه، گفت: کار تسطیح و خارج کردن سیلاب از اراضی کشاورزی سیل‌زده صورت گرفت و اعتبار ۹۱۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات کم‌بهره به کشاورزان در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه تردد در پل شناور عنافچه باوی پس از تعمیر از هفته دیگر برقرار می‌شود، عنوان کرد: حدود ۲ هزار و ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های استان خوزستان متأثر از سیل بود که در مرحله نخست، بازگشایی تمامی راه‌ها انجام شد و حدود ۲۵۰ میلیارد تومان برای زیرسازی و نوسازی راه‌ها در نظر گرفته شد.

عبیات بیان کرد: یکی از دغدغه‌های اساسی استان با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی برای سال آبی جدید، مربوط به احداث ۶۰۰ کیلومتر سیل‌بند آسیب‌دیده در سیل است که با بسیج همه امکانات انجام خواهد شد.

0/5 (0 Reviews)