رشد حدود ۲ درصدی پیک مصرف برق خوزستان در تیرماه

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پیک تیرماه سال جاری ۸ هزار و ۸۳ مگاوات بوده که نسبت به پیک بار در مدت مشابه سال قبل، حدود ۲ درصد افزایش داشته است .

به گزارش اهواز نوین، فرامرز شادفر با بیان این خبر اظهار کرد: انرژی مصرفی در چهار ماهه سال جاری برابر با ۱۵ هزار و ۳۸۴ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود ۴ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.

شادفر افزود: پیک تیرماه سال جاری ۸ هزار و ۸۳ مگاوات بوده که نسبت به پیک بار در مدت مشابه سال قبل، حدود ۲ درصد افزایش داشته است.

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه در خوزستان ۱۵ هزار و ۴۰۳ گیگاوات ساعت برق تولید شده است، گفت: ۵۷ درصد این میزان تولید سهم نیروگاه‌های برق آبی و سهم نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی برابر با ۴۳ درصد کل انرژی تولیدی بوده است.

شادفر تصریح کرد: از ۶ هزار و ۳۷۶ گیگاوات ساعت برق تولیدی نیروگاه‌های حرارتی و گازی ۴۶ درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه‌های رامین و ماهشهر) و ۵۴ درصد آن توسط نیروگاه‌های بخش خصوصی (نیروگاه‌های زرگان، آبادان، بهبهان، خرمشهر و فجر) تولید و به شبکه تحویل داده شده است.

وی عنوان کرد: نیروگاه‌های حرارتی و گازی استان در این دوره به طور متوسط در هر روز حدود ۵۲ گیگاوات ساعت برق تولید و به شبکه تحویل داده‌اند.

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان خاطرنشان کرد: به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی، ضرورت مدیریت مصرف برق و جابجایی مصارف غیر ضروری از ساعات اوج مصرف (۱۸ تا ۲۲)، به سایر ساعات شبانه‌روز توسط کلیه مصرف کنندگان امری لازم و ضروری است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of