وزش باد همراه با گرد و خاک ‌خوزستان را در بر می‌گیرد

در روز جاری وزش بادهای متوسط سبب برخاستن گرد و خاک رقیق در مناطق غرب و جنوب غرب می‌شود که این وضعیت با شدت و ضعف تا آخر هفته پیش‌بینی می‌شود.

به گزارشاهواز نوین، محمد سبزه‌زاری درباره آخرین وضعیت هواشناسی استان خوزستان اظهار داشت: در روز جاری وزش بادهای متوسط سبب برخاستن گرد و خاک رقیق در مناطق غرب و جنوب غرب می‌شود که این وضعیت با شدت و ضعف تا آخر هفته پیش‌بینی می‌شود.

سبزه زاری بیان کرد: انتظار کاهش ۱تا ۲درجه‌ای دما برای امروز و سپس تا روز جمعه روند افزایش تدریجی دما وجود دارد و در روزهای پنجشنبه و جمعه افزایش رطوبت در مناطق ساحل شرقی و بعضا مرکز دور از انتظار نیست.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان خوزستان گفت: از اواسط هفته تا اوایل صبح روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با توجه به جنوبی شدن جریان‌ها در ساعت‌هایی احتمال افزایش رطوبت در شهرهای ساحلی استان وجود دارد.

وی با اشاره به این‌که وضعیت شهرستان‌های اهواز، امیدیه، رادار اهواز «صاف گاهی وزش باد قابل ملاحظه» پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: برای شهرستان‌های آبادان، بستان، شادگان و شوش نیز «صاف گاهی وزش باد قابل ملاحظه و گرد و خاک موقت» گزارش شده است.

سبزه‌زاری با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته امیدیه با ۴۹٫۴ و ایذه با ۲۳٫۵ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق گزارش شده‌اند، ادامه داد: حداکثر دمای اهواز به ۴۷٫۸ و حداقل نیز به ۲۸٫۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of