امکان بهره‌برداری از فاز یک مترو اهواز تا یک سال دیگر

شهردار اهواز گفت: قطار شهری اهواز ۲۸ درصد پیشرفت فنی دارد و کار بسیار سخت است اما باید بگویم طبق شرایطی می‌شود امیدوار بود که فاز یک پروژه مترو اهواز تا یک سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به گزارش اهواز نوین، موسی شاعری شهردار اهواز ، اظهار کرد: وسعت شهر اهواز با جمعیت آن سنخیتی ندارد و طی این سال‌ها شاهد توزیع نامتوازن در اهواز بوده‌ایم؛ یکی از مشکلات جدی اهواز بحث آب و هوای آن است که شاید بتوان گفت گرم‌ترین کلانشهر حتی در سطح دنیا است و از طرفی رطوبت بالا هم مزید بر علت می‌شود که مشکلات افزایش یابد و به طور مثال در حوزه خدمات شهری فرسایش وسائل و تجهیزات بالا برود.

شاعری افزود: یکی دیگر از مشکلات اهواز این است که بسیاری از مشکلات و خرابی‌ها از پس از دوران ۸ سال دفاع مقدس در شهر باقی مانده است؛ در بحث فضای سبز شهری نیز مشکلاتی داریم که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود.

شهردار اهواز در خصوص پروژه قطار شهری اهواز گفت: امروز قطار شهری ما ۲۸ درصد پیشرفت فنی داشته است که قراردادی که آن زمان بسته شده قرارداد خوبی نبوده و جای حرف دارد. سال‌ها است که پروژه تقریبا متوقف است و کارگاه‌های مترو چهره بدی برای شهر ایجاد کرده‌اند.

وی ادامه داد: به‌هرحال تمام تلاش خود را برای ایجاد روند مثبت در پروژه به کار می‌گیریم؛ کار بسیار سخت است اما باید بگویم طبق شرایطی می‌شود امیدوار بود که فاز یک پروژه متروی اهواز تا یک سال آینده به بهره‌برداری برسد که در این جهت گام‌هایی برخواهیم داشت.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of