۳۰۰ میلیارد ریال برای طرح های فاضلاب شهرهای خوزستان ابلاغ شد

مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان از ابلاغ مبلغ ۳۰۰میلیاردریال از محل اعتبارات مندرج در جدول شماره ۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۸با عنوان” تقویت اعتبارات طرح های فاضلاب شهرهای دارای تنش” به استان خوزستان خبر داد.

به گزارش اهواز نوین، امید حاجتی روز دوشنبه در این خصوص اظهارداشت: این میزان اعتبار در قالب هفت طرح به منظور تاسیسات فاضلاب بعضی از شهرهای دارای تنش ابلاغ شده است.

حاجتی ادامه داد: مبلغ ۸۰ میلیارد ریال از این اعتبار بابت تاسیسات فاضلاب شهر اهواز، ۴۵ میلیارد ریال برای ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر دزفول و ۳۵ میلیارد ریال بابت ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر اندیمشک در نظر گرفته شده است.

دبیر شورای برنامه ریزی استان با بیان اینکه مبلغ ۳۵ میلیارد ریال برای ایجاد تاسیسات فاضلاب شهرهای ایذه و مسجدسلیمان ابلاغ شده است افزود: همچنین برای ایجاد تاسیسات فاضلاب در شهرهای بهبهان، دشت آزادگان و شوش برای هر کدام مبلغ ۳۵ میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شد.

حاجتی تاکید کرد: این اعتبارات بعد از طی مراحل قانونی و کارشناسی به دستگاه های اجرایی مربوطه ابلاغ می شود.

به گزارش اهواز نوین از مهمترین سیاست‌های تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ در بخش آب و فاضلاب، کاهش نقش دولت در اجرای طرح‌های عمرانی، تنوع بخشی به منابع مالی و واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی به منظور اجرای سریع‌تر و خودگردان شدن طرح‌ها است.

گفتنی است بر همین اساس، پنج شهر استان خوزستان (شوش، اندیمشک، بهبهان، ایذه و بستان) و تصفیه‌خانه فاضلاب غرب اهواز، دارای ظرفیت سرمایه‌گذاری جذب‌شده بخش خصوصی در قالب قراردادهای بیع متقابل فاضلاب هستند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of