۱۲۰ پرونده در اندیمشک به صلح و سازش انجامید

رئیس دادگستری شهرستان اندیمشک گفت:۱۲۰ پرونده مهم با تلاش اعضای شعب شورای حل اختلاف اندیمشک به صلح و سازش ختم شد.

به گزارش اهواز نوین خداکرم رحیمی بهمنیاری روز دوشنبه افزود:این پرونده ها طی سه هفته اخیر به همت مدیران شعبه ها و مسئول اداری شوراهای حل اختلاف شهرستان به سازش منجر شد.

رئیس دادگستری شهرستان اندیمشک بیان کرد: در راستای ایجاد اصلاح و سازش بین افراد جامعه که وظیفه ذاتی شوراهای حل اختلاف است، این پرونده ها با موضوعات ملکی، مطالبه وجه، خیانت در امانت ، قدرت نمایی ، ضرب و جرح، تخریب، تهدید، توهین و افترا بررسی و صلح و سازش بین طرف های پرونده ها برقرار شد.

وی اظهار داشت: طی ماه های اخیر تلاش های خوبی در راستای صلح و سازش ده ها پرونده از جمله پرونده های مربوط به قتل در شوراهای حل اختلاف انجام شده است.

رحیمی بهمنیاری با اشاره به تلاش دستگاه قضایی برای حل و فصل مشکلات مردم گفت: نقش دستگاه قضایی در ایجاد امنیت پایدار مهم و محوری است و همدلی و مشارکت عمومی برای تحقق این هدف بزرگ ضرورت دارد.

وی افزود: احقاق حق، دفاع از مظلوم، برقراری عدالت و کمک به ایجاد امنیت روانی همواره مورد توجه دستگاه قضایی است.
رئیس دادگستری اندیمشک اظهار داشت: شورای حل اختلاف شهرستان اندیمشک تلاش می کند بخشی از دغدغه های مردم را با ترویج فرهنگ صلح و سازش رفع کرده و زمینه آرامش هرچه بیشتر در شهرستان را فراهم کند.

وی جلوگیری از طلاق را از شاخص‌ترین پرونده‌های منتهی به سازش شورای حل اختلاف در شهرستان عنوان کرد.

گفتنی است اندیمشک با دارابودن ۳۲ هزار پرونده پس از اهواز، دزفول و آبادان در رتبه چهارم از نظر دارا بودن پرونده قضایی را به خود اختصاص داده است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of