مهارآتش سوزی جنگل‌های دهدز

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه گفت: شعله‌های آتش در جنگل‌های بلوط بخش دهدز مهار شد.

به گزارش اهواز نوین ،فرزاد حسین‌پور شامگاه جمعه اظهار داشت: عصر امروز آتش در ۲ نقطه بخش دهدز شعله ور شد، آتش‌سوزی در نزدیکی روستاهای راکه‌ها از مزارع کشاورزی آغاز و سپس وارد عرصه منابع ملی شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه افزود: با حضور نیروهای منابع طبیعی ایذه و دهدز، هلال احمر و نیروهای مردمی پس از چند ساعت آتش خاموش شد اما ساعتی بعد دوباره آتش شعله‌ور شد که با تلاش‌ زیاد، این آتش به صورت کامل اطفا شد، هم اکنون نیز دو گروه از نیروهای منابع طبیعی در محل حضور دارند تا در صورت آتش‌سوزی دوباره، نسبت به کنترل آن اقدام کنند.

وی از یک آتش سوزی دیگر در ارتفاعات زاگرس شالو دهدز خبر داد و تصریح کرد: به دلیل سخت‌گذر بودن محل آتش سوزی، کار اطفای آتش در این منطقه به سختی انجام شد.

حسین پور افزود: این آتش‌سوزی به دلیل وزش باد در چند نقطه در حال پیشروی بود که توسط نیروهای اعزامی مهار و از گسترش آن جلوگیری شد، در این محل نیز ۲ اکیپ از نیروهای منابع طبیعی مستقر هستند تا با آتش‌سوزی احتمالی مقابله کنند.

وی در پایان گفت: به دلیل تاریک شدن هوا، میزان دقیق خسارت وارد شده به منابع ملی مشخص نشده است و در اولین فرصت کارشناسان این اداره جهت برآورد میزان خسارت به این مناطق اعزام می‌شوند.
در ماه گذشته چندین فقره آتش‌سوزی در نقاط مختلف دهدز از جمله روستای حاجی کمال، منطقه بلوط بلند، روستای لپرشیران به وقوع پیوست که اطلاع دقیقی از میزان خسارت وارد شده در دست نیست.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of