سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

۲۰ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان اختصاص یافت

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: دولت ۲۰ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های رتبه بندی معلمان اختصاص داده است .

به گزارش اهواز نوین سید جواد حسینی عصر پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان مسجدسلیمان اظهار داشت: حسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس جمهوری در سفر خود به خوزستان گزارشی را ارائه داشت که به وضعیت مدارس آسیب‌دیده این شهرستان اشاره داشت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: پس از این گزارش‌ها تصمیم گرفتیم به این شهرستان سفر کرده و مسایل و مشکلات را از نزدیک مشاهده کنیم .

وی بیان کرد : به همت استاندار خوزستان طرح های نوآورانه جذابی در حوزه آموزش و پرورش این استان اجرا شده که شایسته تقدیر است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: کشور ما منابعی دارد اما این منابع با انبوهی از مشکلات مواجه بوده که باید به صورت بهینه و عادلانه بومی و منطقه‌ای تخصیص پیدا کند.

وی گفت: امسال نیز درگیر جنگ تمام عیار شده ایم و استکبار جهانی به دنبال آن است که محل های درآمد زایی ما را مسدود و به شدت به اقتصاد ما آسیب وارد کند.

حسینی گفت: ملت ما نشان داده که هر بار فشار های غرب بستر شود ایران تلاش بیشتری می کند و نگاه به اقتصاد مقاومتی جدی تر می شود.

وی ادامه داد: در سال جاری پنج هزار میلیارد ریال بودجه به سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال کاهش یافته اما با این وجود اعتبارات ملی که به بحث نوسازی اختصاص داده شده از ۷۰۰ میلیارد ریال به دو هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرده که تمامی آنها به همت استاندار خوزستان بوده است .

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال ۱۳۹۵ اعتبارات ملی برای نوسازی و تجهیز مدارس ۲۲۰ میلیارد ریال بوده و در سال ۹۷ به یک هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال تبدیل شده است .

وی گفت: به رغم تمامی محدودیت‌ها دولت مصمم است که در حوزه آموزش و پرورش اعتبارات خوبی را اختصاص دهد.

حسینی بیان کرد : سهم اعتبارات آموزش و پرورش از اعتبارات ملی را افزایش می‌دهیم اما نباید تنها به بودجه‌های دولتی اکتفا کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت:اکنون علاوه بر اعتبارات دولتی سهم ما از تولید سرمایه ملی و توسعه مشارکت ها نیز باید افزایش پیدا کند .

وی گفت: در تامین نیروی انسانی باید از فارغ التحصیلان دانشگاه ها بیشتر استفاده کنیم .

وی بیان کرد : ازاد سازی ظرفیت های بی کلام نظام تعلیم و تربیت برای خلق ثروت از ضرورت ها ؛است ؛ باید آموزش و پرورش را با تولید و خلق ثروت داخلی بی‌نیاز از بودجه دولتی کنیم.

حسینی تصریح کرد : در ماه های آینده ۵۰ کلاس در مسجدسلیمان نوسازی می شود و برای اول مهر آماده می شود اما این تعداد کمی است که باید افزایش پیدا کند .

وی گفت: مسجدسلیمان باید از نقطه کور نگاهمان خارج به نقطه روشن نگاه ما تبدیل شود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of