رفع مشکلات مناطق سیل زده و زلزله زده خوزستان همچنان در اولویت است

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: مشکلات مناطق سیل زده خوزستان همچنان باید در اولویت باشد، درحال حاضر شهرستان زلزله زده مسجدسلیمان نیازمند توجه مردم و مسئولان است.

به گزارش اهواز نوین حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه های نماز سیاسی عبادی جمعه اهواز در مصلی مهدیه امام خمینی (ره) ضمن گرامیداشت چهلمین سال اقامه نماز جمعه افزود: در حال حاضر پنج هزار معلم در استان خوزستان بلاتکلیف هستند که مشکلات آنها به سرپرست وزارت کشور منتقل شد اما لازم است که هر ۱۸ نماینده خوزستان به این مساله ورود کنند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان یادآور شد: حدود ۲۰۰ کارگر پروژه قطار شهری اهواز دچار مشکلاتی هستند که باید مسئولان برای رفع این مشکلات اقدام کنند.
وی افزود: اهمیت نمازجمعه تا اندازه ای است که خداوند در قرآن کریم سوره ای را به این نام نازل کرده است، نماز جمعه شان حاکمیت است.
امام جمعه اهواز گفت: در دستورات دینی به مومنان سفارش شده که برای نماز های یومیه با آرامش قدم بردارند اما تاکید شده برای اقامه نماز جمعه شتاب کنند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان بیان کرد: نمازجمعه تقریبا همزاد با انقلاب اسلامی است همانطور که شیعه همزاد با نبوت می باشد.
وی تاکید کرد: اگر یک جامعه خواهان ولایت قرآنی است باید تمام نیروها در یک خط و جهت حرکت کنند که آن جهت، ولایت فقیه است.
امام جمعه اهواز افزود: از ۱۴۰۰ سال پیش تاکنون دشمنان به دنبال قطع ارتباط میان جامعه اسلامی با خداوند متعال هستند.
چهل سال پیش در روز جمعه پنجم مرداد سال ۱۳۵۸ برابر با سوم ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ قمری، نخستین نماز جمعه کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت‏‬ الله سیدمحمود طالقانی در دانشگاه تهران اقامه شد که نقطه عطفی در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

0/5 (0 Reviews)