۲۰ هزار نفر از دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می‌شوند/ ۳ وعده سرپرست وزارت آموزش و پرورش

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: برای امسال بیش از ۲۰هزار نیرو از دانشگاه فرهنگیان و نیروهای ماده ۲۸ که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند اما دوره‌های یکساله دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی را گذرانده‌اند به نظام تعلیم و تربیت خواهند پیوست.

به گزارش اهواز نوین سید جواد حسینی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، ظهر امروز در بیست‌ویکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خوزستان، ضمن اشاره به اینکه تعلیم و تربیتِ با کیفیت نیازمند سه نوع استاندارد است، اظهار کرد: اگر این سه نوع استاندارد محقق نشوند ما با تعلیم و تربیت کیفی تمام ساحتی که در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده است دست پیدا نخواهیم کرد.

معلمان کلید توسعه جامعه هستند

حسینی عنوان کرد: معلمان کلید توسعه جامعه هستند بنابراین استانداردسازی منابع انسانی کاملا درست است لذا در نظام جمهوری اسلامی ایران و در این دولت به درستی هدف‌گذاری شده است که تنها راه دریافت و فرستادن معلم به کلاس درس، فقط از مسیر دانشگاه فرهنگیان باشد.

وی افزود: ما معتقدیم معلم کلید توسعه است و معلمی باید به کلاس درس برود که دوره‌های آموزشی، مهارتی، حرفه‌ای و تربیتی را گذرانده است و امروز دانشگاه فرهنگیان است که چنین جایگاهی دارد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: نیروهای خرید خدمت راه اضطرار برای حل مشکل آموزش و پرورش هستند اما ما اگر از نیروی خرید خدمت هم استفاده کنیم باید صلاحیت‌ها رعایت شود.

وی در تشریح مشخصات نیروهای آموزش و پرورش افزود: بومی، متخصص و موردنیاز آموزش و پرورش، متعهد به نظام تعلیم و تربیت و بدون گذراندن دوره‌های نظام تعلیم و تربیت وارد کلاس درس نشوند و باید در دانشگاه فرهنگیان دوره‌های کوتاه مدت را طی کنند.

احداث ۶۱۸مدرسه در بازه زمانی ۲ساله

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: برای امسال بیش از ۲۰هزار نیرو از دانشگاه فرهنگیان و نیروهای ماده ۲۸ که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند اما دوره‌های یکساله دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی را گذرانده‌اند به نظام تعلیم و تربیت خواهند پیوست.

وی افزود: از سال ۹۵ تا ۹۷، ۶۱۸ مدرسه با تعداد ۲۵۰۰کلاس درس و با زیربنای بیش از ۴۲۷مترمربع در استان خوزستان پهناور احداث شده است؛ تنها در سال ۹۷، ۳۳۷ مدرسه با ۱۳۸۵کلاس و با زیربنای بیش از ۲۱۳ مترمربع احداث شده است.

حسینی بیان کرد: ما قول داده‌ایم که در اول مهر، ۳ جشن را برگزار کنیم: ۱-جشن برچیده شدن مدارس خشتی و گلی در سراسر ایران ۲-جشن استاندارد شدن وسایل حرارتی آموزش و پرورش و کلاس‌های درس ۳-جشن برچیدن کلاس‌های کانکسی.

وی افزود: مدرسه جعبه سیاه جامعه است، هر اندازه بتوانیم مدارس استانداردتر و کیفی‌تری بسازیم، بیمارستان‌های کوچک‌تر و زندان‌های کمتری خواهیم داشت.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of