فاز دوم پروژه مجتمع گردشگری چم‎آسیاب مسجدسلیمان آغاز شد

مسئول دفتر فنی اداره‎کل میراث فرهنگی استان خوزستان گفت : فاز دوم پروژه مجتمع گردشگری چم‎آسیاب مسجدسلیمان در زمینی به مساحت پنج هکتار و زیربنای حدود یک‎هزار متر مربع آغاز شد.

احسان زارع‎اصل اظهار داشت : این پروژه شامل محوطه‎سازی، ایجاد آلاچیق، زمین بازی کودکان سرویس بهداشتی و ساماندهی پارکینگ است که با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار میلیون ریال از محل اعتبارات استانی در حال انجام است.

مسئول دفترفنی اداره‎کل میراث فرهنگی استان خوزستان با بیان این‎که این فاز از پروژه در سه ماه آینده تکمیل خواهد شد افزود: امکانات موجود در این مجتمع گردشگری شامل خدمات رفاهی، خدمات ورزشی و اسکان می‎باشد.

وی افزود: میزان اشتغال مستقیم و غیر مستقیم این پروژه به ترتیب حدود ۴۰ و ۶۰ نفر خواهد بود و مدت اجرای پروژه نیز ۳۶ ماه است.

زارع‎اصل از تکمیل کمپ گردشگری صیدون باغملک خبر داد و ادامه داد : این عملیات با اعتباری بالغ بر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال از محل اعتبارات ابلاغی مالی درحال انجام است و در سه ماه آینده به صورت کامل به بهره‎برداری می‎رسد.

مسئول دفتر فنی اداره‎کل میراث فرهنگی استان خوزستان خاطرنشان کرد: عملیات اجرائی تکمیل کمپ گردشگری صیدون باغملک شامل محوطه‎سازی کمپ، بازسازی سرویس بهداشتی، احداث آلاچیق، نورپردازی محوطه و ایجاد خدمات رفاهی برای گردشگران و زائران است.

مسئول دفتر فنی اداره‎کل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: این کمپ در زمینی به مساحت حدود سه هزار متر درحال تکمیل و زیباسازی است.

چم آسیاب در مسیر ارتباطی مسجد سلیمان به سد شهید عباسپور و محور جدید بین استانی خوزستان-چهارمحال قرار دارد که از تونل دلا و دشت شیمبار و بازفت،خوزستان را به استان کوهپایه ای چهارمحال و بختیاری متصل می کند و با احداث این محور رفت و آمد از منطقه چم آسیاب نیز فزونی یافته است.

0/5 (0 Reviews)