جنوب شرقی خوزستان پدیده شرجی را تا جمعه تجربه می کند

مدیرکل هواشناسی استان خوزستان با اشاره به روند افزایش رطوبت در استان، گفت: جریانات جنوبی در سواحل جنوب شرقی استان باعث شده تا شرجی در بخش هایی از این مناطق تا روز جمعه تدام داشته باشد.

به گزارش روز چهارشنبه محمد سبزه زاری حداکثر و حداقل دمای استان را به ترتیب در شوش با ۵۱ درجه و کشاورزی اهواز با ۲۶.۲ درجه بالای صفر اعلام کرد و اظهارداشت: دمای اهواز امروز حداقل ۲۹ درجه و حداکثر ۴۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.

وی تصریح کرد: در بررسی نقشه‌های پیش یابی به علت بالا بودن ضرایب ناپایداری تا روز جمعه افزایش ابر و احتمال رگبار و رعدوبرق پراکنده و تندباد لحظه‌ای به ویژه در مناطق شرقی و ارتفاعات شرقی و شمالی پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان افزود: در این ایام جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی در سواحل جنوب شرقی و بخش‌هایی از مناطق جنوب شرقی استان خواهد شد.

سبزه زاری با بیان اینکه وقوع دماهای ۴۹ و بالاتر نیز تا ۲ روز آینده ادامه دارد، گفت: وزش بادهای متوسط تا شدید طی امروز در مناطق غربی و جنوب غربی در شهرهای بستان، آبادان و شادگان سبب برخاستن گردوخاک موقتی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، استانداری خوزستان ۲۵ تیرماه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پایان ساعت کاری همه سازمان‌ها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی خوزستان در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه (۳۰ و ۳۱ تیر و اول مرداد) رأس ساعت ۱۲ ظهر و همچنین چهارشنبه دوم مرداد ماه نیز تعطیل است.

این تصمیم با توجه به افزایش دمای هوا، صرفه جویی در مصرف برق و رفاه حال شهروندان اتخاذ شده است.

هواشناسی خوزستان نیز اعلام کرده است از اوایل هفته آینده به بعد شاهد وقوع دمای ۵۰ درجه و بالاتر در استان هستیم.

0/5 (0 Reviews)