سیلاب با مدیریت صحیح آسیب کمتری به مردم خوزستان وارد کرد

مدیر کل روابط کار و حمایت از مشاغل وزرات کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: مدیریت خوب جریان سیل در خوزستان باعث شد تا مردم آسیب کمتری را در این بحران متحمل شوند.

کوروش یزدان دوشنبه در مراسم افتتاح دفتر تشکل‌های اقتصادی و کانون کارفرمایی خوزستان در محل معاونت اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: در مدت سیل اخیر در خوزستان دولت و مردم در کنار هم بودند و گرفتن تصمیمات مناسب و مدیریت خوب باعث شد تا میزان خسارت وارده به مردم کمتر از انتظار باشد.

وی با اشاره به راه اندازی دفتر تشکل‌های اقتصادی و کانون کارفرمایی خوزستان افزود: حمایت دولت از بخش خصوصی و فعالیت این دو بخش در کنار هم می‌تواند شعار امسال که رونق بخش تولید است را محقق کند.

یزدان با اشاره به اینکه حمایت از کارآفرینان و رفع مشکلات آنها از اولویت‌ها برای رسیدن به شعار امسال است افزود: راه اندازی این دفتر وحدت رویه و هم افزایی دولت و بخش خصوصی را بیشتر می‌کند.

درادامه این آئین سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با بیان ایکه حمایت از کارآفرینان و واحدهای تولیدی از برنامه‌های دولت است افزود: فضای کسب و کار در کشور به دلیل ازدیاد متولیان امر در حوزه تولید و موازی کاری‌ها، فضای مناسبی نیست و کشور از نظر منابع مالی در وضعیتی قرار دارد که همه در تلاش هستند تا کار خود را حفظ کنند و مشکلی سر راهشان قرار نگیرد اما تولید به گونه‌ای دچار مشکلاتی شده و شرایط برای کارآفرینان در کل کشور سخت‌تر شده است.

سیدنوراله حسن زاده با بیان اینکه واحدهای تولیدی و کارآفرینان در این شرایط سخت اقتصادی، کارآفرینی و تولید را بیش از پیش انجام می‌دهند، اظهار داشت: دولت تا جایی که می‌تواند در کنار تولید کنندگان و کارآفرینان است اما همه باید دست به دست هم بدهند، تا در سال رونق تولید بتوانیم گامی مؤثر و نتیجه بخش در راستای حمایت از تولید برداریم.

وی افزود: افتتاح دفتر تشکل‌های اقتصادی و کانون کارفرمایی در محل این معاونت، به نوعی حمایت از این بخش اقتصادی و برای رفع موانع و مشکلات کارفرمایان است.

در ادامه این مراسم همچنین نایب رئیس کانون کارآفرینان استان خوزستان بیان کرد: کانون کارفرمایان استان خوزستان یک تشکل زیر نظر اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی است.

ایرج غدیرپور با بیان اینکه کانون تا کنون فاقد دفتر بود، افزود: طی رایزنی‌هایی که با معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان داشتیم، این دفتر کار را برای تشکل‌های اقتصادی و کارفرمایی در اختیار ما قرار داده و بناست که از این به بعد بر اساس ظرفیت‌های قانونی موجود، تشکل‌های کارفرمایی در شوراها و تصمیم گیری هایی که مرتبط با موارد کارآفرینی و کارفرمایی استان است، مشارکت داده شوند.

نایب رئیس کانون کارآفرینان استان با اشاره به برگزاری جلسات کانون در آینده در دفتر کار جدید افزود: دولت برای حمایت از کارفرمایان پیش قدم شده است و همه کارفرمایانی که در مسیر کار متوجه مشکلاتی می‌شوند می‌توانند به این مکان مراجعه کنند، بنا داریم مشارکت‌ها را خیلی جدی تر از قبل دنبال کنیم.

0/5 (0 Reviews)