۱۲ هزار قلم کالا بین کودکان و نوجوانان سیل‌زده خوزستان توزیع شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: کمک‌های مردمی به کتابخانه‌های سطح کشور در قالب دو برنامه تحویل داده شد که از این طریق ۱۲ هزار قلم شامل اسباب بازی و لوازم‌التحریر در میان سیل‌زدگان توزیع شد.

منصور کوهی‌رستمی در دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های خوزستان که امروز در دفتر استاندار برگزار شد اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی از زیرمجموعه‌های جشنواره رضوی در استان خوزستان بوده به عنوان دبیرخانه فعالیت خود را از اردیبهشت‌ماه شروع کرده است.

وی افزود: این جشنواره در میان اقشار و فضاهای مختلف برگزار شده که در بخش کودک و نقاشی ۸ هزار و ۲۰۱ نفر، مکتوب ۱۵ هزار نفر در بخش مجازی نزدیک به ۳۹ هزار نفر، ۳ هزار و ۳۰۰ نفر در قالب پویش مجازی در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با اشاره به مشارکت جمعیت ۶۲ هزار نفری در تمامی بخش‌های جشنواره کتابخوانی رضوی استان گفت: در این زمینه فرمانداران پای کار بودند و قبل از برگزاری جشنواره جلسات انجمن را برگزار کردند

وی درباره خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان خاطرنشان کرد: در این راستا دستگاه‌های فرهنگی متعدد حضور گسترده‌ای داشتند و فرآیند حضور در این مناطق همچنان ادامه دارد، ۵ کتابخانه سیار از دیگر استان‌ها در ۵ منطقه سیل‌زده مستقر شدند.

رستمی با اشاره به برگزاری ۱۳۰ برنامه در روزهای ابتدایی سیل خوزستان اظهار داشت: کمک‌های مردمی به کتابخانه‌های سطح کشور در قالب دو برنامه تحویل داده شد که از این طریق ۱۲ هزار قلم شامل اسباب بازی و لوازم‌التحریر در میان سیل‌زدگان توزیع شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان از اجرای طرح مهربانی در مهرماه امسال در میان مناطق‌ سیل‌زده استان با هدف توزیع اقلامی همچون نوشت‌افزار و اسباب بازی خبر داد و گفت: با توجه به زلزله مسجدسلیمان و آسیب به مناطق مختلف قصد داریم که اقلامی تهیه و در میان اقشار مختلف این شهرستان توزیع کنیم.

وی بیان کرد: ۷ شهر استان خوزستان فاقد کتابخانه عمومی است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به شهر الهایی، آبژدان، چغامیش، حمزه، سیاه منصور، سرداران و چم گلم اشاره کرد.

رستمی عنوان کرد: براساس آمار و ارقام شاهد افزایش میزان امانت‌دهی کتابخانه‌های استان هستیم که در مقایسه سه ماهه نخست سال جاری با سال گذشته رشد ۵۰ درصدی وجود دارد.

وی با بیان این‌که کتابخانه‌ عمومی سردار مدافع حرم شهید تقوی‌فر در کارون در صورت برطرف شدن مشکل شبکه‌سازی شبکه برق آماده افتتاح است گفت: کتابخانه عمومی دهکده حمیدیه نیز در صورت انشعاب آب آماده افتتاح است و کتابخانه عمومی قمر بنی‌هاشم، رمیله رامشیر، کتابخانه عمومی شادگان و رسالت گندم و نیز آماده افتتاح هستند.

رستمی درباره با نیم درصد دریافتی از شهرداری‌ها اظهار داشت: اقدامات خوبی صورت گرفته و شهرداری اهواز میزان بدهی را پذیرفته است.

همچنین شهاب صدیقی در این جلسه اظهار داشت: شهرداری اهواز نیم درصد سهم شهرداری در زمینه کتابخانه را تا پایان سال ۹۴ تسویه حساب کرده اما میزان بدهی شهرداری اهواز در سال ۹۵ و ۹۶ در حوزه‌های مختلف ۶ میلیارد و ۴۶۸ میلیون تومان است.

مدیر امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان ادامه داد: قرار است حداقل ماهانه ۱۰۰ میلیون تومان توسط شهرداری اهواز نسبت به نیم درصد سهم شهرداری اهواز پرداخت شود.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of