یکهزار و ۷۵۰ بسته لوازم خانگی بین سیل زدگان شادگان توزیع شد

فرماندار شهرستان شادگان گفت: یکهزار و ۷۵۰ بسته لوازم خانگی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) بین سیل زدگان شادگان توزیع شد.

سعید حاجیان روز شنبه اظهار داشت: مرحله نخست کمک‌های ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در قالب بسته‌های لوازم خانگی بین سیل‌زدگان شادگان توزیع شد.

وی افزود: این بسته‌های لوازم خانگی که شامل یخچال، قالی، اجاق گاز، پتو و وسایل آشپزخانه، سرویس قابلمه و بسته های فرهنگی می باشد امروز بین خانواده‌های آسیب‌دیده در مناطق سیل زده شادگان توزیع شد.

فرماندار شادگان گفت: این بسته های حمایتی بین ۲۵۰ خانوار سیل زده شادگانی توزیع شد و در مرحله بعدی نیز ۲۵۰ خانوار دیگر از این بسته های حمایتی بهره مند می شوند.

حاجیان تصریح کرد: اقدامات خوبی در کمک به معیشت خانوارها و همچنین اشتغال زایی روستاهای سیل زده شادگان در دستور کار قرار گرفته است.

طغیان رودخانه‌های کارون، کرخه و دز ناشی از بارش‌های سنگین در مناطق بالادست در فروردین ماه امسال موجب وقوع سیلاب در مناطقی از استان خوزستان و تخلیه ده‌ها روستا شد.

شادگان با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
طغیان رودخانه کارون و هدایت سیلاب ناشی از آن به سمت تالاب شادگان موجب آبگرفتگی تعدادی از روستاهای این شهرستان در جنوب استان خوزستان شد.

بیش از ۲۷۰ روستای خوزستان در سیل امسال به صورت کلی یا جزئی تخلیه شدند و بیش از ۴۰۰ هزار نفر در خوزستان متأثر از سیلاب شدند.

0/5 (0 Reviews)