گروههای جهادی برای کمک به مردم مسجدسلیمان بسیج شدند

فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان گفت: گروههای جهادی با تمام امکانات در کنار دستگاه‌های متولی برای کمک به مردم زلزله‌زده مسجدسلیمان بسیج شدند و پس از براورد خسارت ها وارد عمل می شوند.

سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور روز جمعه در بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان مسجدسلیمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زلزله اخیر در این شهرستان خسارت‌های زیادی را به بار آورد و بسیاری از مردم این منطقه اکنون با مشکلات جدی مواجه هستند.

وی افزود: یکی از اولویت‌ها در چنین شرایط بحرانی ارزیابی خسارت‌ها و تامین نیازهای اولیه خانواده‌های آسیب دیده است.

فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان ادامه داد: بنیاد مسکن و متولیان امر باید در این زمینه با سرعت بیشتری وارد عمل شوند.

وی بیان کرد: تعمیر، جابجایی و بازسازی منازل آسیب دیده باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد چرا که برخی از منازل دیگر قابل سکونت نیستند خطرات زیادی از نظر ریزش ساختمان خانواده‌ها را تهدید می‌کند.

سرتیپ پاسدار شاهوار پور اظهار داشت: مجموعه بسیج و سپاه این آمادگی را دارند تا پس از ارزیابی‌های لازم و مشخص شدن منابع با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی در زمینه تعمیر و بازسازی منازل آسیب دیده پای کار بیایند.

وی گفت: رسیدگی به منازل تخریب شده باید شتاب بیشتری به خود بگیرد تا ما نیز بتوانیم از ظرفیت گروه‌های جهادی در سریع‌ترین زمان ممکن استفاده کنیم.

فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان ادامه داد: بسیاری از مردم این شهرستان در بلاتکلیفی به سر می‌برند و بخش عمده‌ای از اقلام آنها هنوز زیر آوار است.

گروههای جهادی در فروردین ماه سال جاری نیز در سیلاب خوزستان در مناطق مختلف استان حضوری فعال داشته و نقش مؤثری در تعمیر بازسازی و جابجایی مردم سیل زده ایفا کردند.

0/5 (0 Reviews)