فعلا نمی‌توان بارندگی‌های پاییز را پیش‌بینی کرد

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به گمانه‌های مطرح شده در خصوص بارندگی زودهنگام در خوزستان، گفت: فعلا نمی‌توان زمان بارندگی‌های فصل پاییز را پیش‌بینی کرد.

محمد سبزه‌زاری در خصوص پیش‌بینی بارندگی‌های فصل پاییز و گمانه‌های مطرح شده در خصوص بارندگی زودهنگام در خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر نمی‌توان زمان دقیق پیش‌بینی‌ها را اعلام کرد. مرکز اقلیم‌شناسی مشهد متولی رسمی اعلام پیش‌بینی‌های فصلی است و احتمالا پیش‌بینی را در مردادماه اعلام می‌کند.

وی با بیان اینکه فعلا نمی‌توان زمان بارندگی‌های فصل پاییز را پیش‌بینی کرد، گفت: در صورتی که پیش‌بینی فصلی در اوایل مردادما‌ه نیز اعلام شود، باز هم نمی‌توان زمان بارندگی را مشخص کرد زیرا پیش‌بینی‌های فصلی که ارائه می‌شود مربوط به میزان بارندگی کل کشور در سه ماه مرداد، شهریور و مهر است که عملا در خوزستان بارندگی‌ در این سه ماه نداریم.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: فعلا مدل‌ها، بارندگی در سه ماه آینده را نرمال نشان می‌دهند البته این پیش‌بینی برای کل کشور است و خوزستان در این بازه زمانی معمولا بارندگی ندارد.

سبزه‌زاری گفت: همچنین باید توجه کرد که مرکز اقلیم‌شناسی، پیش‌بینی‌های سه ماهه را با ۷۰ درصد خطا اعلام می‌کند و اگر پیش‌بینی چهار ماهه یا مدت زمان طولانی‌تری هم اعلام شود، درصد خطا هم بیشتر خواهد شد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of