وزش باد ، گرد و غبار و رطوبت برای خوزستان پیش بینی می شود

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: وزش باد، گرد و غبار موقتی، رطوبت و احتمال رگبار پراکنده در ارتفاعات شرقی خوزستان در اواخر هفته جاری برای خوزستان پیش بینی می شود.

به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان، محمد سبزه زاری بیان کرد: بررسی نقشه های پیش یابی نشان دهنده وزش باد متوسط تا شدید در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی خوزستان تا پایان هفته جاری به ویژه امروز چهارشنبه است که در این مدت احتمال برخاستن گرد و غبار موقتی در مناطق یاد شده وجود دارد.

وی افزود: همچنین ضرایب بالای ناپایداری درامروز، بب رشد ابر در نیمه شرقی و مرکزی خوزستان و احتمال رگبار پراکنده در ارتفاعات شرقی استان می شود.

سبزه زاری بیان کرد: از اواسط روز پنجشنبه تا شنبه به دلیل جریانات جنوبی در سواحل شرقی خلیج فارس، افزایش نسبی رطوبت در شهرهای ساحلی به ویژه ماهشهر و هندیجان پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: از فردا تا اواسط هفته آینده روند افزایش دما و وقوع دمای ۵۰ درجه سانتیگراد و بالاتر به ویژه در روزهای یکشنبه تا سه شنبه هفته آینده در برخی نقاط خوزستان مورد انتظار است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شوش با ۴۹ و دزفول با ۲۵ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را در خوزستان داشتند و حداکثر دمای اهواز به ۴۷ و حداقل به ۳۱ درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.

پدیده گرد و غبار در چند سال گذشته به دلایل مختلف از جمله خشکسالی، افزایش عرصه‌های بیابانی و خشک شدن تالاب‌ها در خوزستان بروز کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان غلظت گرد و غبار در ساعت ۱۸ روز سه شنبه هفته جاری در بندر امام خمینی (ره) یک هزار و ۸۴۹، ماهشهر یک هزار و ۷۰۰، شادگان یک هزار و ۵۴۸ و شوش ۹۲۰ میکروگرم بر متر مکعب گزارش شد.

ادارات و دستگاه‌های اجرایی خوزستان ۲۲ خرداد و پنجم تیر ۹۸ به دلیل افزایش دما تعطیل اعلام شدند و ساعت اداری خوزستان در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۶ و ۱۷ تیر) به ساعت ۱۲ ظهر کاهش یافت.

همچنین پایان ساعت کاری کلیه سازمان ها، ادارات و دستگاه های اجرایی خوزستان در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه (۳۰، ۳۱ تیر و ۱ مرداد) راس ساعت ۱۲ ظهر، و روز چهارشنبه هفته آینده دوم مرداد نیز تعطیل اعلام شدند.

0/5 (0 Reviews)