بهره‌مندی بیش از ۱۸۰۰ معتاد متجاهر از خدمات بهزیستی خوزستان

معاون توسعه امور پیشگیری اداره‌کل بهزیستی خوزستان گفت: از سال ۹۵ تاکنون از سوی بهزیستی به بیش از هزار و ۸۰۰ معتاد متجاهر در استان خوزستان خدمات‌رسانی شده است.

علی حسن‌زاده در سومین جلسه کمیته درمان و حمایت‌های اجتماعی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: از سال ۹۵ تاکنون به بیش از هزار و ۸۰۰ معتاد متجاهر در مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی تحت نظارت بهزیستی خوزستان خدمات‌رسانی شده است.

وی بیان کرد: طرح ساماندهی معتادین متجاهر تحت عنوان تبصره ۲ ماده ۱۶، با هدف خدمت‌رسانی به جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی، از فروردین سال ۹۵ تاکنون، با مدیریت بهزیستی خوزستان و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط از جمله شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، پلیس مواد مخدر و شهرداری کلانشهر اهواز در حال اجراست.

معاون توسعه امور پیشگیری اداره‌کل بهزیستی خوزستان تصریح کرد: معتادین متجاهر پذیرش شده در مراکز به مدت ۳ تا ۶ ماه نگهداری شده و برابر با پروتکل‌های درمانی خدمات تخصصی دریافت می کنند.

حسن‌زاده همچنین عنوان کرد: در فروردین ماه ۹۸، طرح نوروزی ساماندهی معتادین متجاهر در ۱۱ شهرستان و ۳۳ مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی تحت نظارت بهزیستی خوزستان اجرا شد که تعداد ۴۲۶ نفر به مدت ۶ ماه در حال حاضر در مراکز تحت نظارت بهزیستی خوزستان مقیم هستند.

معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی خوزستان خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت معتادین متجاهر و بیماران تبصره ۲ ماده ۱۶ در سه ماهه اول سال ۹۸ و رفع مشکلات و موانع اجرای طرح، تشکیل کمیته کاهش آسیب و ارائه گزارش معاونت بهداشتی دانشگاه و بهزیستی درباره ارائه خدمات کاهش آسیب به جامعه هدف در دستور کار این جلسه قرار گرفت.

وی در پایان یادآور شد: خدمات پزشکی، پرستاری، روانشناختی، بستری در مراکز درمانی (بیمارستان) در صورت نیاز، تهیه و تامین داروهای مورد نیاز ،انجام ویزیت‌های روانپزشکی و مداخلات تخصصی در صورت نیاز، غربالگری بیماری‌های عفونی و انجام تست اچ آی وی، آزمایش‌های کلینیکی و ارائه خوراک، پوشاک و وسایل بهداشتی از جمله برخی از خدمات ارائه شده به معتادین متجاهر نگهداری شده در مراکز است.

گفتنی است این کمیته با حضور نمایندگانی از دادگاه انقلاب اسلامی مرکز استان، سازمان فنی و حرفه‌ای، سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی، پزشکی قانونی، پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، شهرداری کلانشهر اهواز، دانشگاه علوم پزشکی اهواز و بهداری نیروی انتظامی در اداره‌کل بهزیستی خوزستان تشکیل جلسه شد.

0/5 (0 Reviews)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x