فرماندار لالی دستور بازرسی ترازوهای واحدهای صنفی را صادر کرد

رییس اداره اندازه شناسی اداره کل استاندارد خوزستان گفت: برخی واحدهای صنفی در شهرستان لالی مانع بازرسی ترازوهای خود شدند به همین دلیل فرماندار این شهرستان دستور بررسی ترازوهای این واحدها را برای جلوگیری از کم فروشی و تخلف صادر کرد.

داریوش احمد زاده روز شنبه بیان کرد: مدت سه سال است که واحدهای صنفی این شهرستان از بازرسی ترازوهای خود توسط اداره استاندارد جلوگیری می کنند که برای رسیدگی به این موضوع از مسئولان این شهرستان کمک گرفته شده است.

وی گفت: با توجه به حساسیت این موضوع و شکایت زیاد مردمی از کم فروشی و تخلف برخی واحدهای صنفی در این شهرستان، جلسه شورای تامین لالی برای بررسی این مشکل برگزار شد.

احمد زاده افزود: با توجه به اجباری بودن استاندارد ترازوها، اداره کل استاندارد خوزستان نیاز فوری به حمایت دستگاه های مربوطه برای بررسی صحت عملکرد ترازوها در این شهرستان دارد.

رییس اداره اندازه شناسی اداره کل استاندارد خوزستان ادامه داد: در صورت حمایت دستگاه های مربوطه در شهرستان لالی، این اداره کل قادر است در مدت سه روز ترازوهای واحدهای صنفی را در این شهرستان را بازرسی کند.

وی گفت: قانون برای کسانی که در این زمینه ممانعت کنند جریمه و زندان تعیین کرده که باید برای جلوگیری از هرگونه تخلف با کمک دستگاه قضایی و مسئولان مربوطه اقدام کرد.

شهرستان لالی در شمال خوزستان واقع است.

0/5 (0 Reviews)