برنامه‌هاي فرهنگي جهاد دانشگاهي خوزستان در سال جاری

معاون فرهنگي سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان عمده برنامه‌هاي فرهنگي اين سازمان براي اجرا در سال جاري را تشريح كرد.

محمدامين صالحي نژاد  اظهار كرد: تلاش در زمينه برنامه‌ريزي و اجراي برنامه‌هاي فرهنگي، با هدف توسعه و ارتقاء سطح فرهنگي جامعه، به‌ويژه جامعه دانشگاهي، از جمله مهمترين اهداف جهاد دانشگاهي است و پايه و اساس اين نهاد انقلابي، فرهنگ است. به همين دليل هر سال، برنامه‌هاي فرهنگي در اولويت برنامه‌هاي جهاد دانشگاهي خوزستان قرار دارد و در سال جاري نيز برنامه‌هاي متعددي براي اجرا در نظر گرفته شده است.
وي با اشاره به برگزاري موفق دو دوره مسابقه ملي عكس “آن سوي واقعه”، افزود: با توجه به ظرفيت‌هاي موجود در معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي خوزستان در بخش عكاسي و حضور عكاسان مستعد در اين مجموعه و همچنين ضرورت ثبت واقعه مهم پياده‌روي اربعين، با توجه به اينكه استان خوزستان داراي دو مرز خروجي به سمت عتبات عاليات است، در سال ۱۳۹۶ نخستين دوره مسابقه ملي عكس “آن سوي واقعه” برگزار شد و عكاسان كشور از اين مسابقه بسيار استقبال كردند.
صالحي‌نژاد تصريح كرد: در سال گذشته نيز دومين دوره اين مسابقه ملي با استقبال بسيار خوب عكاسان كشور برگزار شد و به همين دليل بناست سومين دوره اين مسابقه ملي در سال جاري و همزمان با ماه‌هاي محرم و صفر، به شكلي وسيع‌تر برگزار شود. در روزهاي آتي اعضاي شوراي سياست‌گذاري سومين دوره مسابقه ملي عكس “آن سوي واقعه” منصوب خواهند شد و پس از آن، فراخوان اين دوره از مسابقه نيز منتشر مي‌شود.
معاون فرهنگي سازمان جهاد دانشگاهي خوزستان با اشاره به فعاليت‌هاي اين مجموعه در بخش دانشجويي، خاطرنشان كرد: سازمان دانشجويان، از جمله ساختارهاي بسيار خوب و موفق جهاد دانشگاهي در سال‌هاي گذشته بوده است. در سال جاري و همزمان با آغاز سال تحصيلي، فراخوان عضويت در سازمان دانشجويان منتشر خواهد شد و دانشجويان مي‌توانند با عضويت در اين مجموعه، در برنامه‌هاي متعدد پيش‌بيني شده شركت كرده و خود نيز از طريق تشكيل كانون‌هاي دانشجويي، به فعاليت در سطح دانشگاه‌ها بپردازند.
وي با اشاره به ديگر برنامه‌هاي سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي، ادامه داد: مسابقه ملي دفاع سه دقيقه‌اي پايان‌نامه‌هاي دانشجويي و همچنين مسابقات ملي مناظره دانشجويان از جمله برنامه‌هايي بود كه در سال گذشته به شكل محدود در استان خوزستان و در دانشگاه شهيد چمران از سوي جهاد دانشگاهي برگزار شد. در سال جاري اين دو مسابقه ملي كه با هدف تمرين ارائه پايان‌نامه‌ها و طرح‌هاي دانشجويي و همچنين آموزش و ترويج اخلاق گفت‌وگو و مناظره پايه‌گذاري شده‌اند، به شكلي وسيع‌تر و در همه دانشگاه‌هاي استان خوزستان برگزار خواهند شد.
صالحي‌نژاد با اشاره به فعاليت مركز افكارسنجي دانشجويان ايران (ايسپا)، گفت: افكارسنجي و رصد افكار عمومي، مقوله‌اي است كه مي‌تواند به تصميم‌گيري‌ها در سطوح مختلف، كمك كند. در بسياري از كشورهاي دنيا مراكز متعدد افكارسنجي به صورت مستمر در حال رصد افكار عمومي هستند و تصميمات كلان مديريتي در كشورهاي توسعه يافته، بر پايه نتايج اين پژوهش‌ها اتخاذ مي‌شود. مركز افكارسنجي دانشجويان ايران (ايسپا) نيز از سال ۱۳۸۱ فعاليت خود را در كشور آغاز كرد و شعبه اين مركز در استان خوزستان نيز با دارا بودن پرسشگرهاي باتجربه، در حال فعاليت در سطح استان است. اين مجموعه نيز در دو سال گذشته حدود ۵۰ طرح افكارسنجي را در سطح استان براي سازمان‌ها و ادارات مختلف به انجام رسانده است و در سال جاري نيز آمادگي دارد بر اساس اعلام نياز مديران و سازمان‌هاي استان، نسبت به اجراي طرح‌هاي نظرسنجي، اقدام كند.
معاون فرهنگي سازمان جهاد دانشگاهي خوزستان افزود: سازمان فعاليت‌هاي قرآني دانشگاهيان نيز كه ذيل معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي خوزستان فعاليت مي‌كند، در سال گذشته چندين برنامه قرآني با حضور استادان برجسته حوزه قرآن و دين، در دانشگاه‌هاي استان اجرا كرد و اين برنامه‌ها در سال جاري، با محوريت سبك زندگي اسلامي، ادامه خواهند داشت.

 

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of