ریزش دیوار یک مدرسه در شوشتر/ وعده فرماندار برای بازسازی و رفع خطر

فرماندار شوشتر گفت: امروز با دعوت از مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس بازدیدهایی از دیوار فروریخته مدرسه شهید امیدی صورت گرفته و ضمن برگزاری جلسه، تصمیماتی اتخاذ شد که بر عهده دستگاه‌های ذیربط قرار گرفت.

حجت‌اله دهدشتی فرماندار شوشتر اظهار کرد: امروز با دعوت از مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس بازدیدهایی از دیوار فروریخته مدرسه شهید امیدی صورت گرفته و ضمن برگزاری جلسه، تصمیماتی اتخاذ شد که بر عهده دستگاه‌های ذیربط قرار گرفت.

وی افزود: انشاءالله با مشارکت این دو اداره کل و همچنین استفاده از امکانات مدیریت بحران شهرستان شاهد کار عملیاتی و بازسازی دیوار و رفع خطر آن در روزهای آینده باشیم.

وی با اشاره به علت این اتفاق بیان کرد: این مدرسه در سال‌های گذشته به طور استاندارد ساخته شده اما طبق بررسی‌های انجام شده و به گفته اهالی محل، در پشت دیوار شرقی آن، خاکریزی‌های غیر اصولی اتفاق افتاده که بافت آن را مورد تغییر قرار داده و طبیعتاً منجر به فشار بر این دیوار شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان شوشتر در خصوص خسارات به بار آمده از این اتفاق، ابراز کرد: این دیوار شب گذشته حدود ساعت ۲۱ فرو ریخته و در اثر آن دو منزل اطراف آن شاهد خسارت هایی بوده‌اند. به دنبال آن ستاد مدیریت بحران بلافاصله تشکیل شده و عوامل مربوطه نیز در محل حاضر شدند و نسبت به بررسی ابعاد موضوع اقدام شد.

دهدشتی گفت: خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی یا مجروحیت در این حادثه رخ نداده است. ضمن اینه برای جلوگیری از خطرات احتمالی بعدی، خاکبرداری‌هایی صورت گرفته و رفع خطر انجام شده است‌.

به گزارش فارس، این اتفاق روز چهارشنبه ساعت ۲۱ در منطقه گلزار شهدا شوشتر رخ داده است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of