برق ۸۴۶ مشترک اداری و کشاورزی پرمصرف در خوزستان قطع شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: برق ۸۴۶ مشترک اداری دولتی و غیردولتی و کشاورزی زیرپوشش این شرکت، در راستای کنترل مصرف برق ادارات و سازمان‌های عمومی قطع شد.

علی خدری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش دما به بیش از ۵۰ درجه و لزوم رعایت الگوی مصرف برق، بیان کرد: با توجه به رعایت نشدن مصوبه هیات دولت و استانداری خوزستان مبنی بر کاهش بار مصرفی، برق ۲۰۶ اداره دولتی و ۶۴۰ اشتراک کشاورزی با مصرف بالا، توسط مرکز پایش شرکت توزیع برق خوزستان و از طریق کنتور هوشمند از راه دور قطع شد.

وی افزود: هیات وزیران مصوبه‌ کاهش مصرف برق را به استان‌ها ابلاغ کرد و طبق آن ادارات ، بانک‌ها و سازمان های عمومی، باید مصرف برق خود را به میزان ۳۰ درصد در ساعات اداری نسبت به دوره مشابه سال قبل و ۶۰ درصد مصرف جاری در ساعات غیر اداری کاهش دهند، اما با افزایش دما، متاسفانه مصرف برق این مشترکان اداری و کشاورزی افزایش یافت که مجبور به قطع برق پر مصرف ها شدیم.

خدری گفت: این تعداد مشترکان اداری و کشاورزی که برق آنها قطع شده، از سراسر استان و شامل ادارات دولتی، نهادهای عمومی، بانک‌ها، شرکت‌های دولتی و غیردولتی هستند که الگوی مصرف را رعایت نکرده بودند.

به گزارش ایرنا ۲۴ خرداد نیز برق ۱۷ اداره و سازمان پرمصرف خوزستان در راستای کنترل مصرف برق ادارات و سازمان‌های عمومی قطع شد.

شرکت توزیع نیروی برق خوزستان دارای یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۴۴۰ مشترک است که از این تعداد ۳۳ درصد مشترکان روستایی هستند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of