پوشش قابل انتظار واکسیناسیون روستایی خوزستان در ۴۵ روز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از پیش‌بینی پوشش واکسیناسیون قابل انتظار جمعیت روستایی استان خوزستان در کمتر از ۴۵ روز خبر داد. دکتر سید محمد علوی با اشاره به وضعیت واکسیناسیون کرونا در مناطق روستایی استان خوزستان، اظهار کرد: در استان خوزستان نسبت جمعیت روستایی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از پیش‌بینی پوشش واکسیناسیون قابل انتظار جمعیت روستایی استان خوزستان در کمتر از ۴۵ روز خبر داد.

دکتر سید محمد علوی با اشاره به وضعیت واکسیناسیون کرونا در مناطق روستایی استان خوزستان، اظهار کرد: در استان خوزستان نسبت جمعیت روستایی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به جمعیت شهری، ۲۵ به ۷۵ درصد است. جمعیت روستایی واجد شرایط دریافت واکسن ۸۲۷ هزار نفر هستند که شامل ۲۵ درصد جمعیت شهری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری است.

وی افزود: بافت جمعیت روستایی غالبا جوان است بنابراین درصد واجدین شرایط دریافت واکسن کرونا در این جمعیت در فازهای قبلی، کم بود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تاکنون حدود ۱۹۰ هزار نفر از جمعیت روستایی در استان خوزستان، دوز اول و ۹۷ هزار نفر نیز دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند بدین ترتیب ۲۳ درصد این جمعیت دوز اول و ۱۲ درصد واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به تفاوت پوشش واکسیناسیون در جمعیت شهری افزود: بهبهان، آغاجاری و اندیمشک با ۴۵ تا ۶۰ درصد، بیشترین پوشش واکسیناسیون و شادگان، دزفول و کارون با ۱۰ درصد واکسیناسیون جمعیت هدف، کمترین میزان پوشش واکسیناسیون را در جمعیت شهری خوزستان دارند.

علوی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: با بسیج کلیه امکانات و بهره‌گیری از ظرفیت بهورزان خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های روستایی و کارشناسان مراکز جامع سلامت روستایی، در کمتر از ۴۵ روز به پوشش واکسیناسیو قابل انتظار و هدف‌گذاری شده، خواهیم رسید.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of