پوشش بسیار کم واکسیناسیون زنان باردار در خوزستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از پوشش بسیار کم واکسیناسیون زنان باردار در استان خوزستان به علت باورهای غلط خبر داد. دکتر سید محمد علوی با تاکید بر لزوم واکسیناسیون مادران باردار اظهار کرد: زنان باردار جزو جمعیت‌های آسیب‌پذیر و پرخطر از نظر ابتلا به کرونا هستند. میزان ابتلای زنان باردار به […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از پوشش بسیار کم واکسیناسیون زنان باردار در استان خوزستان به علت باورهای غلط خبر داد.

دکتر سید محمد علوی با تاکید بر لزوم واکسیناسیون مادران باردار اظهار کرد: زنان باردار جزو جمعیت‌های آسیب‌پذیر و پرخطر از نظر ابتلا به کرونا هستند. میزان ابتلای زنان باردار به کرونا ۳ هزار و ۷۲۱ در یک‌صد هزار نفر و میزان مرگ مادران باردار بر اثر ابتلا به کرونا نیز ۲۵ در یک‌صد هزار نفر است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه پوشش واکسیناسیون زنان باردار در خوزستان بسیار پایین و حدود ۴ درصد است، افزود: علت این میزان پوشش واکسیناسیون، باورهای غلط، ترس خانواده‌ها از عوارض واکسن، تبلیغات واکسن‌هراسی توسط برخی افراد به ظاهر دلسوز و شیوه‌نامه قبلی وزارت بهداشت است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که در یک بخش خبری تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: بر اساس تصمیمات کمیته علمی واکسیناسیون زنان باردار خوزستان، کلیه زنان باردار بدون محدودیت سنی پس از هفته دوازدهم و تا هفته سی و نهم بارداری و ۴۲ روز پس از زایمان، مشمول واکسیناسیون هستند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of