فرمانده سپاه خوزستان: سپاه خوزستان برای مقابله با کرونا درکنار کادر بهداشت و درمان است

فرمانده سپاه ولیعصر خوزستان با تشریح اقدامات انجام شده از سوی این نیرو در راستای کمک به مهار کرونا گفت: بسیج و سپاه خوزستان در قالب طرح شهیدسلیمانی در سه بخش رهگیری، حمایت و نظارت برای مهار کرونا در کنار کادر بهداشت و درمان می باشد.

سردار حسن شاهوارپور روز سه شنبه در آیین افتتاح مرکز تجمیعی واکسیناسیون غدیر شهرداری اهواز اظهار داشت: کادر بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا در همه جای استان خوزستان به ویژه اهواز نیاز به کمک دارد به همین علت مراکزی برای واکسیناسیون در اهواز راه اندازی شده که یکی از مهمترین آن ها مرکز تجمیعی واکسیناسیون غدیر شهرداری است.

وی بیان کرد: این مرکز با غرفه های متعدد در منطقه پرجمعیت کوی علوی که دسترسی به تزریق واکسیناسیون کم بود، راه اندازی شد و در این راستا بهداشت غرب اهواز تلاش کرد تا مجوز لازم را برای راه اندازی این مرکز اخذ کند.

سردار شاهوار پور گفت: در دیگر مناطق اهواز از جمله کوی مجاهد نیز مرکز تجمیعی واکسیناسیون از سوی بسیج دانشجویی راه اندازی شده که کاری مشترک با بهداشت و درمان در راستای مهار کرونا است.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز نمونه گیری ( تست)کرونا در منطقه شرق اهواز تصریح کرد: روزانه تعداد زیادی از افراد برای انجام تست کرونا به این مرکز مراجعه می کنند لذا سپاه ولیعصر خوزستان در تلاش است تا مراکز تست و واکسیناسیون را در سه نوبت کاری فعال نگه دارد.

فرمانده سپاه خوزستان ابراز امیدواری کرد سهمیه واکسن بیشتری به استان خوزستان اختصاص یابد تا هرچه سریع تر واکسیناسیون گروه های هدف با سرعت بیشتری در این استان انجام شود.

واکسیناسیون ۴۵ درصد جمعیت هدف در غرب اهواز

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: تاکنون ۴۵درصد از جمعیت هدف در غرب اهواز علیه کرونا واکسینه شده و نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

مهران احمدی بلوطکی در ادامه با اشاره به راه اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون در منطقه غرب اهواز اظهار داشت: این مرکز یازدهمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در غرب اهواز است. راه اندازی این مرکز یکی از تلاش های بهداشت غرب اهواز در کنار بسیج برای در راستای فعالیت مراکز تجمیعی واکسیناسیون در نقاط کم برخوردار غرب اهواز است.

رئیس بهداشت غرب اهواز ادامه داد: مراکز دیگری در مناطق عین ۲ و ملاشیه همچنین اتوبوس سیار برای واکسیناسیون ساکنان مناطق کم برخوردار راه اندازی شده است.

وی گفت:مراکز واکسیناسیون در اهواز از ساعت هشت صبح تا ۲۰ شب فعال بوده ضمن اینکه ۲ مرکز واکسیناسیون در غرب و ۲ مرکز در شرق اهواز نیز تا ساعت ۲ بامداد خدمات ارائه می کنند.

بلوطکی افزود: مرکز تجمیعی واکسیناسیون غدیر اهواز نیز از هشت صبح تا ۲۰ دایر بوده و در صورت استقبال این آمادگی وجود دارد تا این مرکز شبانه روزی شود.

وی با بیان اینکه نگرانی برای پوشش واکسیناسیون در مناطق کم برخوردار و حاشیه ای اهواز بیشتر است گفت: با راه اندازی چنین مراکزی در کنار بسیج می توانیم پوشش واکسیناسیون را افزایش دهیم و در صورت تداوم ورود واکسن و تولید واکسن داخلی می توانیم ظرف مدت سه ماه کلیه افرادی که طبق سند ملی مشمول برنامه واکسیناسیون هستند را در این منطقه واکسینه کنیم.

به گزارش ایرنا مرکز تجمیعی واکسیناسیون غدیر اهواز با همکاری سپاه ولیعصر خوزستان، شهرداری اهواز و بهداشت غرب اهواز روز سه شنبه راه اندازی شد.

با تخصیص سهمیه جدید واکسن به خوزستان روند واکسیناسیون در این استان پس از چند روز وقفه مجددا از سر گرفته شد.

افراد بالای ۳۵ سال سن (متولدان سال ۶۵ و پیش از آن) می‌توانند با ثبت نام در سامانه سلامت برای تزریق واکسن به مرکز تجمیعی اعلام شده در سطح استان خوزستان مراجعه کنند.

تاکنون حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار دز واکسن در خوزستان تزریق شده است.

هم اکنون ۱۶ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، پنج شهرستان نارنجی و ۶ شهرستان زرد کرونایی هستند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of