سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور :

کشف بیش از ۶ هزار دستگاه غیر مجاز استخراج ارز در خوزستان

بیش از شش هزار و ۲۰۰ دستگاه غیرقانونی استخراج ارز دیجیتال در خوزستان جمع آوری شده است که معادل برق مصرفی بیش از ۳ هزار خانوار خوزستانی در تابستان ، مصرف برق داشته اند .

به گزارش اهوازنوین به نقل از خبرگزاری صدا وسیما مرکز خوزستان ؛ سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور بیان کرد: بیش از شش هزار و ۲۰۰ دستگاه ماینر غیرمجاز استخراج رمز ارز در خوزستان کشف و جمع آوری شده و بانیان آن به دستگاه‌های قضایی معرفی و برای آن‌ها جریمه‌های سنگینی در نظر گرفته شده است.جمع آوری بیش از ۶ هزار دستگاه ماینر در خوزستان

کیومرث زمانی افزود: وقتی که دستگاه‌های ماینر کشف می‌شوند این فرض در نظر گرفته می‌شود که از زمان تولید دستگاه تا تاریخ جمع آوری ، به شبکه متصل بوده اند بنابراین برای آن‌ها تعرفه برق صادراتی با جریمه ۵۰ درصد بیشتر محاسبه می‌شود.

علاوه بر این جریمه ها ، جنبه عمومی جرم نیز برای آن‌ها نیز لحاظ خواهد شد و باید پاسخگو باشند.

سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور با بیان اینکه جریمه‌های اخذ شده به عنوان پاداش کسانی که دستگاه‌های ماینر را اطلاع رسانی کنند پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: این میزان از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال کشف شده بیش از ۱۳ مگاوات در لحظه برق مصرف می‌کردند.

به عبارتی هر کدام معادل یک کولر گازی برق مصرف می‌کند که اگر استفاده از سیستم سرمایشی برای خنک کردن آن‌ها را نیز لحاظ کنیم میزان برق مصرفی بیش از دو کولر می‌شود.
زمانی اضافه کرد: ۱۳ مگاوات معادل برق مصرفی بیش از سه هزار و ۱۰۰ خانوار خوزستانی در تابستان است که در هر لحظه دو کولر در مدار داشته باشند و این رقم در زمستان معادل مصرف ۲۱ هزار خانوار خوزستانی در هر لحظه است.

بیشتر بخوانید : استفاده از ماینر‌ها، قانونی یا غیر قانونی، فعلا ممنوع + فیلم

وی با بیان اینکه با جمع آوری این میزان از دستگاه‌های ماینر برق خانوارهای خوزستانی کمتر خاموش می‌شود، گفت: به نظر می‌رسد با توجه به رشد باری که در شبکه اتفاق افتاده این کشفیات ” نوک کوه یخ است که شناسایی شده” و به دنبال این هستیم که با همکاری نهاد‌های قضایی و امنیتی و شرکت‌های ارتباطاتی مخابراتی با روش‌های جدید به کشف دستگاه‌های غیرمجازی که از شبکه استفاده می‌کنند بپردازیم .

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of