افسار آتش از دست آتش نشانان نمی‌افتد

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ۱۱ عملیات مهار آتش سوزی و امداد و نجات طی ۲۴ ساعت گذشته انجام شد.

به گزارش  اهواز نوین، ابراهیم قنبری رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به انجام ۱۱ عملیات مهار آتش سوزی و امداد و نجات طی ۲۴ ساعت گذشته با تلاش آتش نشانان گفت: ساعت ۵۲ دقیقه بامداد روز گذشته با تماس تلفنی شهروندی با سامانه ۱۲۵ سازمان، آتش سوزی منزل مسکونی در کوی رسالت خیابان میثم اطلاع رسانی شد.

وی افزود: بی احتیاطی ساکنین منزل در روشن کردن منقل کباب بر روی پشت بام منجر به سرایت شعله‌های حریق به انبارپشت بام شد و آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه با ایمن سازی محل و استفاده از ۲ رشته لوله آبرسان حریق انبار را مهار و از سرایت شعله‌های حریق به داخل ساختمان مسکونی جلوگیری کردند.

قنبری با اشاره به آتش سوزی آشپزخانه بیرون بر ساعت یک و ۵۵ دقیقه بامداد در بلوار گلستان بیان کرد: آتش سوزی که به علت اتصال برق لامپ رخ داده بود منجر به خسارت اثاثیه و لوازمات شد. همچنین شعله‌های حریق بدون اتلاف وقت توسط آتش نشانان با ایمن سازی و استفاده از تجهیزات خاموش کننده اطفا شد.

وی اظهار داشت: اتصال برق مغازه لوازم ابزار ساختمانی ساعت ۶ و ۳۲ دقیقه آتش نشانان را به محل حادثه در منطقه زویه جنب پارک یاس کشاند و ماموران آتش نشانی با تجهیز خود به دستگاه تنفسی و استفاده از لوله‌های آبرسان حریق را مهار و از بروز خسارت جدی جلوگیری کردند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به اطفای حریق منزل مسکونی در ساعت ۱۱ و ۱۸ دقیقه در منطقه کیانشهر منازل بسیجیان توسط آتش نشانان، ادامه داد: آتش نشانان ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه شعله‌های حریق درختان پارک جنگلی گمبوعه پشت کانال آب را با عملیات جدا سازی و خنک سازی مهار و از پیشروی حریق جلوگیری کردند، ضمن اینکه حریق ساختمان متروکه ساعت ۱۳ و ۴۱ دقیقه در شهرک آغاجری خیابان ۱۳ لادن با تلاش آتش نشانان اطفا شد.

وی به آتش سوزی منزل مسکونی ساعت ۱۴ و ۴۹ دقیقه در منطقه عین ۲ اشاره کرد و گفت: افتادن شی آتش زا بر روی فرش منزل منجر به حریق و خسارت به اثاثیه منزل شد که آتش نشانان با تجهیز خود به دستگاه تنفسی و استفاده از تجهیزات خاموش کننده در یک عکس العمل سریع حریق را مهار کردند. همچنین حریق منزل مسکونی ساعت ۱۵ و ۵۹ دقیقه در منطقه کیانشهر منازل بسیجیان خیابان معرفت یک به علت بی احتیاطی ساکنین منزل و افتادن شی آتش زا بر روی فرش و حریق فضای سبزودرختان پارک هاشمی جنب پل ساعت ۱۸ و یک دقیقه توسط آتش نشانان اطفا شد.

قنبری به اعزام ۳ دستگاه خودرو اطفای حریق و پیشرو سازمان ساعت ۱۸ و ۳۵ دقیقه به منطقه کوی طلاب خیابان کاویان یک اشاره کرد و بیان داشت: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه با شعله‌های حریق و دود غلیظی که از منزل مسکونی متصاعد می‌شد مواجه شدند و سریعا با قطع برق و گاز ساختمان شعله‌های حریق را که به علت نشت گاز رخ داده بود مهار کردند. ضمن اینکه این حادثه منجر به مصدومیت ۴ نفر مونث و یک کودک مذکر از ساکنین منزل شد که مصدومین به اورژانس ۱۱۵ تحویل داده شدند.

وی اظهار کرد: غواصان ساحلی سازمان در زیر پل شهید قاسم سلیمانی جسد یک زن ۳۳ ساله را که در رودخانه کارون بر روی آب شناور شده بود، خارج کردند و به نیروی انتظامی برای ادامه روند قانونی تحویل دادند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of