آغاز کاشت ۲۰ هزار نهال در اهواز/کاشت نخل مورد استقبال مردم قرار گرفته است

شهردار منطقه چهار اهواز از آغاز کاشت ۲۰ هزار نهال توسط پرسنل شهرداری و بسیجیان منطقه در پارک ها، محلات و بلوارهای اصلی منطقه خبر داد.

سیاوش محمودی شهردار منطقه چهار اهواز در گفتگو بابه مناسبت روز درختکاری اظهار داشت: در راستای توسعه فضای سبز در سطح منطقه به مدت یک هفته کاشت درختان مثمر و گلدار اجرا می شود.
وی افزود: همچنین از امروز اجرای طرح کاشت ۲۰ هزار نهال توسط پرسنل شهرداری و بسیجیان منطقه در پارک ها، محلات و بلوارهای اصلی آغاز شده است.
محمودی بیان کرد: در اسلام نیز پیرامون کاشت درخت سفارش های بسیاری شده است و به عنوان باقیات الصالحات از آن یاد می شود.
شهردار منطقه چهار ادامه داد: رسول خدا(ص) نیز در این خصوص می‌فرمایند: اگر نهالی در دست یکی از شماست و اعلان بر پایی قیامت شده است و مرگ شما هم قطعی باشد، ولی تا بر پایی آن به اندازه کاشتن یک نهال، فرصت دارید، آن را بکارید.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از نکات مثبت کاشت درخت افزایش روحیه نشاط در میان شهروندان است، گفت: در نتیجه اجرای این پروژه در دستور کار قرار گرفته است تا در طول یک هفته این درختان کاشته شوند.
محمودی در بخش دیگری از گفتگو خود به کاشت سراسری نخل در اهواز نیز اشاره کرد و گفت: بلوار گلستان منطقه چهار از جمله مسیرهایی است که به دستور شهردار مرکز در بحث کاشت نخل مورد توجه قرار گرفته است.
شهردار منطقه چهار افزود: در دوره اول کاشت نخل در اهواز از میدان دانشگاه تا ابتدای بلوار نور تعدادی نخل کاشته شد و مابقی مسیر تا سه راه گلستان نیز طی این چند هفته اخیر انجام شد.
وی اضافه کرد: کاشت این نخل ها تا منطقه ۵ ادامه خواهد داشت و کل این مسیر از ابتدای بلوار گلستان تا خیابان بقایی به عنوان یکی از شریان های اصلی اهواز با نماد خوزستان مزین می شود.
موزانی معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه چهار نیز درخصوص جزئیات پروژه کاشت نهال در منطقه، گفت: در هفته درختکاری قریب به بیست هزار نهال در پارک ها، جاده ساحلی، بلوارهای اصلی، خیابان های فرعی، میادین و به صورت کلی در سراسر منطقه انجام می شود.
وی ادامه داد: نهال کاری از پارک مالیات و جاده ساحلی یک روز قبل از هفته نهال کاری به دستور شهردار منطقه آغاز شده است و نوع نهال ها ختم چینی، برهان گلی، تکوما و گل کاغذی است.
موزانی بیان کرد: کاشت نهال ها توسط نیروهای خدماتی و فضای سبز شهرداری منطقه، بسیجیان و جهادیان اجرا می شود.
0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of