جشنواره “رسانش” ویژه دانش‌آموزان استان خوزستان برگزار می‌شود

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان خوزستان از برگزاری دور سوم جشنواره ملی دانش‌آموزی”رسانش” ویژه دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول و دوم خبر داد.

به گزارش اهواز نوین، حجت الاسلام محمد عرب با اشاره به برگزاری سومین دوره جشنواره ملی رسانه‌های دانش‌آموزی با عنوا”رسانش” ، اظهار داشت: این جشنواره با شعار”برسونش به رسانش” خیزش هوشمندانه نوجوان در دنیای رسانه” ویژه دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزی دانست و افزود: به ‌کارگیری استعدادهای دانش‌آموزی در حوزه رسانه، فعال کردن و بکارگیری انواع رسانه‌های مؤثر، مفید و جذاب دانش‌آموزی در مدارس کشور از اهداف این جشنواره است.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان خوزستان با اشاره به اینکه جشنواره مذکور در بخش موضوعات برای دانش آموزان آزاد است و البته ۱۶ موضوع دارای امتیاز بیشتری می‌شود، تصریح کرد: تولید محتوا و آثار باید در موضوعاتی همچون اسطوره‌های شهر من(معرفی شهدا و یا شخصیت‌های معروف و اثرگذار انقلابی شهر)، همکلاسی آسمانی من(معرفی دانش ‎ آموزان شهید مدرسه، شهرستان و یا استان)، لشکر فرشتگان(بررسی و واکاوی ابعاد مجاهدت‌های یک بانوی مسلمان در عرصه‌های مختلف جهاد)، دانش‌آموزان کارآفرین (معرفی دانش‌آموزان کارآفرین شهر و یا استان)، معلم نمونه مدرسه من، مدرسه و شهر من (معرفی مهمترین نقاط قوت)، چهل سالگی انقلاب و تاریخ شفاهی انقلاب و … دارای امتیاز ویژه ای می‌باشد.

وی به قالب‌های جشنواره اشاره و بیان کرد: جشنواره در بخش مقطع متوسطه اول شامل نشریات مکتوب (تک‌برگی، مجلد)، روزنامه‌دیواری و قطعات صوتی(رادیو مدرسه،. پادکست) برگزار می‌شود.

حجت الاسلام عرب خاطر نشان کردند: دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوره دوم باید آثار خود را در بخش‌های نشریات مکتوب، نشریات الکترونیک، اینفوگرافیک، روزنامه‌دیواری، قطعات صوتی، فضای مجازی و فیلم و مستند تولید کنند.

متقاضیان جهت شرکت در جشنواره استانی به سایت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان خوزستان به نشانی etehadiekhz.ir و همچنین برای شرکت در جشنواره کشوری می توانند به سایت باشگاه رسانه های دانش آموزی به آدرس resaanesh.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of