اعضای شورای شهر دزفول از دستفروش معلول دلجویی کردند

اعضای شورای اسلامی شهر دزفول روز چهارشنبه از حمزه عیسوند رجبی دستفروش معلولی که چندی پیش فیلم برخورد مامور شهرداری با او سوژه رسانه‌های داخلی و خارجی شده بود، دلجویی کردند.

به گزارش اهواز نوین، رئیس شورای اسلامی شهر دزفول در نشست این شورا با حضور مسوول اجراییات و پیمانکار شهرداری دزفول گفت: شیوه برخورد با دستفروش معلول مناسب‌ نبود لذا انتظار می‌رود در موارد بعد به گونه‌ای رفتار شود که زمینه سوء استفاده رسانه‌های بیگانه فراهم نشود.

سید مصطفی عظیمی‌فر با تاکید بر لزوم قانونمداری افزود: انتظار می‌رفت پیش از انتشار فیلم نحوه برخورد پیمانکار شهرداری، مراتب از طریق مسوولان شهرداری و شورا پیگیری می‌شد.

وی با گلایه مندی از پاسخگو نبودن مدیریت شهری دزفول به شورای شهر بیان کرد: شهردار، معاون شهردار و روابط عمومی شهرداری دزفول برای این نشست دعوت شده بودند ولی متاسفانه حاضر نشدند.

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول افزود: اقدام پیمانکار شهرداری قابل دفاع نیست و بنده ازسوی تمام اعضای شورای اسلامی شهر دزفول از دستفروش معلول عذرخواهی می‌کنم.

دانش رضایی مسوول اجراییات شهرداری دزفول نیز در مورد برخورد مامور شهرداری با دستفروش معلول گفت: مقصر اصلی این ماجرا بهزیستی است چراکه در ۲۰ سال گذشته کاری برای این دستفروش معلول نکرده است.

وی افزود: چندین پرونده در دادسرا داریم؛ بارها ماموران ما را کتک زده‌اند ولی در بسیاری از آنها گذشت کرده‌ایم و اکنون نیز انتظار داریم این دستفروش گذشت کند.

غلامعلی سلیم گندمی عضو شورای شهر دزفول نیز با بیان اینکه موضوع ماده ۵۵ تبصره یک مربوط به سد معبر در نقاط شلوغ است، گفت: مسایل قانونی در مورد دستفروش رعایت نشده درست ولی جلوه شهر دزفول نباید با رفتار نادرست مامور شهرداری مخدوش می‌شد.

وی خواستار برگزاری دوره‌های آموزش ضمن خدمت برای کارکنان شهرداری به ویژه بازرسان شد و  افزود: برخورد پیمانکار شهرداری دزفول با معلول دستفروش به گونه‌ای بود که شورای شهر برای دفاع، خلع سلاح شد.

تورج بختیاری یکی دیگر از اعضای شورای شهر دزفول نیز با عذرخواهی از دستفروش معلول بابت این برخورد گفت: برای اشتغال این دستفروش پیگیری زیادی صورت گرفته که نتیجه بخش نبوده است.

وی با بیان اینکه شهرداری دزفول باید جایی برای کاسبی به این دستفروش می‌داد، افزود: انتظار می‌رود ماموران شهرداری در نحوه برخورد با دستفروشان تجدید نظر کنند و با ادبیات بهتر این کار را انجام دهند.

عیسوند رجبی فرد دستفروش معلول نیز در این نشست گفت: در حال دستفروشی بودم که مامور شهرداری آمد و از من خواست که بساطم را جمع کنم؛ با وجود اینکه از او ۱۰ دقیقه مهلت خواستم ولی بساط من را جمع کردند و این موضوع باعث ناراحتی من شد.

وی افزود: بارها با ویلچر برای دریافت مجوز به شهرداری دزفول مراجعه کرده‌ام ولی همکاری لازم صورت نگرفته است؛ اگر فیلم درگیری من با مامور شهرداری منتشر نمی‌شد، هیچ کس اهمیتی به مشکلم نمی‌داد.

این دستفروش اظهارداشت: هیچ کدام از مسوولان شهری دزفول بابت این موضوع از من عذرخواهی نکردند ولی افرادی از خارج از شهرستان و حتی خارج از کشور با من تماس گرفتند و بابت این موضوع از من عذرخواهی کردند.

چندی پیش نیز روابط عمومی شهرداری دزفول با دعوت از این دستفروش معلول از وی دلجویی کرده بود.

انتشار ویدیویی کوتاه از درگیری لفظی و فیزیکی مامور شهرداری با یک دستفروش معلول در فضای مجازی واکنش‌های زیادی در رسانه های داخلی و خارجی داشته است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of