وضعیت شیوع کرونا در ۲۰ استان ایران| کاهش چشمگیر مرگ‌ومیر ناشی از کووید۱۹/ تداوم نگرانی‌ها از همه‌گیری ویروس در جامعه

ورود به فصل زمستان اگرچه نگرانی از همه‌گیری کرونا را در جامعه ایجاد کرده بود اما اعمال محدودیت‌ها و همکاری‌های گسترده مردم باعث شد در ابتدای این فصل شرایط مناسب اما شکننده داشته باشیم

به گزارش اهواز نوین، براساس برآوردها و توجه به آمارهای منتشرشده در سه فصل گذشته کارشناسان بهداشت و درمان کشورمان پیش‌بینی می‌کردند با ورود به زمستان احتمالاً شاهد بروز موج تازه‌ای از همه‌گیری کرونا خواهیم بود.

به همین دلیل مسئولان در ستاد ملی کرونا با استفاده از سیاست‌های مدیریتی اقدام به برنامه‌ریزی برای مدیریت بحران احتمالی کردند که این موج تازه همه‌گیری کرونا قبل از ورود به فصل زمستان در نیمه‌های آذرماه خودنمایی کرد و یک‌باره سیر ابتلا شدت گرفت و تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس منحوس نگران کننده شد.

ورود به این مرحله نگران کننده یک‌باره عاملی شد تا محدودیت‌های سختگیرانه‌تر از سوی مسئولان اعمال شود که خوشبختانه ظاهرا براساس آمارهای منتشر شده رسمی از سوی نهادهای مرتبط نشان می‌دهد این روند نه تنها ثابت مانده بلکه به سمت نزولی شدن نیز حرکت کرده ولی هنوز این روند شکننده است.

در ادامه جداول هفتگی از تاریخ ۰۸/۱۰/۹۹ تا ۱۴/۱۰/۹۹ مربوط به ۲۰ استان‌ کشور و شهرستان کاشان با استفاده از داده‌های رسمی دانشگاه‌های علوم پزشکی مراکز استانی آمده که کاملاً مشخص کرده کدام مناطق همراهی مردم برای اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی نتیجه مثبت داشته و در آینده شرایط بهبود خواهد یافت با این حال باید توجه داشت که این وضعیت شکننده بوده و باید مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه،  آمار موارد بستری بیماران کرونایی در آذربایجان غربی نشان دهنده عدد ۴۳۰ است که این عدد در مدت زمان مشابه هفته قبل برابر با ۴۷۹ بود یعنی شاهد کاهش ۱۱ درصدی هستیم به‌علاوه اینکه در طول یک هفته گذشته ۱۴۷۳ نفر هم در بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی تحت بستری قرار گرفته‌اند.  برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در آذربایجان غربی/ تمامی شهرستان‌ها به‌جز خوی وضعیت زرد کرونایی دارند + جدول

اردبیل

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل به این شرح است که  هم اکنون شهرهای اردبیل، پارس آباد و مشگین‌شهر  در وضعیت نارنجی و شهرهای گرمی، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز، خلخال، بیله‌سوار و نیر در وضعیت زرد قرار دارند؛ همچنین در طول ۲۴ ساعت گذشته  تعداد ۳۵ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده‌اند.  برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

آخرین وضعیت کووید – ۱۹ در استان اردبیل| کاهش آمار فوتی‌های کرونا در شرایطی شکننده است + جدول

اصفهان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان،   امسال در حالی وارد فصل زمستان شدیم که در نصف جهان تنها ۸ شهرستان از ۲۰ شهرستان  مشخص شده جدول وضعیت شیوع کرونا رنگ زرد را داشتند و دیگر شهرستان‌ها همچنان نارنجی رنگ بودند.  برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تازه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان اصفهان|رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای تثبیت شرایط الزامی است + جدول

ایلام

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، بررسی آمارهای ارائه شده در ارتباط با وضعیت شیوع کووید۱۹ در ایلام در بازده زمانی ۹۹/۱۰/۸ تا ۹۹/۱۰/۱۴ حاکی از آن است که شیوع ویروس کرونا روند نزولی دارد و تعداد بستری‌ها به میزان ۹۰ درصد کاهش یافته است. برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تازه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان ایلام / تعداد بستری‌ها ۹۰ درصد کاهش یافته است + جدول

بوشهر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، رعایت پروتکل بهداشتی سبب نزولی شدن ابتلا، بستری و فوتی‌های کرونایی شده است که آمارهای منتشره حاکی از روند رو به بهبود این وضعیت است.  برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان بوشهر| شیوع کرونا در استان بوشهر سیر نزولی دارد + جدول

چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، بررسی آمار و وضعیت کرونا در هفته دوم دی‌ماه سال جاری در شهرستان‌های ۱۰گانه استان چهارمحال و بختیاری، آرامشی نسبی و وضعیتی شکننده را نشان می‌دهد که اگر مردم به پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از تجمع‌های پرخطر و دورهمی‌ها ادامه دهند، امید است که این وضعیت به ثبات و سپس به کاهش برسد.  برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تازه‌ترین وضعیت کووید۱۹ در چهارمحال و بختیاری/آرامشی نسبی اما شکننده در بام ایران؛ سهل‌انگاری نکنیم + جدول

خراسان جنوبی

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، بررسی اجمالی از روند همه‌گیری کرونا با توجه به محدودیت‌های اعمال شده طی هفته‌های گذشته سیر نزولی در اغلب شهرستان‌های استان تجربه شده است و در نهایت فقط شهرستان بیرجند از نظر رنگ‌بندی کرونایی در همان وضعیت نارنجی باقی مانده است و تمام شهرستان‌های دیگر استان به وضعیت زرد رسیده است. برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان خراسان جنوبی|رعایت پروتکل‌ها برای تداوم وضعیت کم خطر زرد کرونایی الزامی است + جدول

خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، از بازه زمانی هفتم تا ۱۴ دی ماه، با توجه به تغییر میزان شیوع بیماری کرونا در استان خراسان شمالی٬ آمارها نشان می‌دهد شمار کرونایی‌های بستری در بیمارستان‌های استان  به ۱۵۹ نفر رسیده است.  برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان خراسان شمالی| عادی انگاری بلای جان شیب نزولی ابتلای کرونا می‌شود + جدول

زنجان

به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان‌، مقایسه آمارهای منتشر شده از روند شیوع بیماری در استان زنجان و همچنین تغییر رنگ‌های مربوط به شرایط شهرستان‌های این استان از هفته گذشته تا امروز بیانگر این نکته است که اجرای محدودیت‌های اخیر توانسته فرصتی برای تجدید قوای کادر درمانی در این استان باشد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان زنجان| محدودیت‌های اثربخش کرونایی عامل کاهش تعداد فوتی‌ها شده است + جدول

سمنان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، استان سمنان در هفته‌ای که گذشت روند نسبتاً با ثباتی را در میزان تعداد بستری‌های ناشی از کرونا داشته و در مجموع تعداد افراد بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان سمنان در هفته گذشته کاهش یافت.برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان سمنان| نگرانی از ورود به پیک چهارم کرونا در استان سمنان/ افزایش آمار بیماران سرپایی + جدول

سیستان و بلوچستان

به گزارش اهواز نوین، روند نزولی تعداد مبتلایان در سیستان و بلوچستان به منزله تمام شدن دوران کرونا نیست و لازم است مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی که از سوی مسئولان وزارت بهداشت مدام گوشزد می‌شود را رعایت کنند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تازه‌ترین اخبار کووید ۱۹ در سیستان و بلوچستان| تمامی شهرستان‌های استان در وضعیت زرد قرار گرفته اند + جدول

فارس

به گزارش اهواز نوین، بررسی آمارها و وضعیت رنگ‌بندی استان فارس به لحاظ ابتلا به بیماری کرونا نشان می‌دهد که در بازه زمانی از تاریخ ۸ تا ۱۴ دی ماه تمامی شهرستان‌های استان زرد هستند در حالی که تا هفته گذشته دو شهرستان جهرم و شیراز در وضعیت نارنجی قرار داشتند.برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

 

قم

به گزارش اهواز نوین، استان قم دومین هفته را نیز با روندی کاهشی در میزان بستری‌ها و فوتی در حال سپری کردن بوده و وضعیت استان همچنان در شرایط زرد کرونایی است و از تاریخ ۸ دی‌ماه تا ۱۴ دی‌ماه وضعیت استان به شرح زیر است.برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تازه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان قم|سیر کرونا همچنان در قم نزولی است+جدول

کاشان

به گزارش اهواز نوین، دربازه زمانی هشتم تا چهاردهم دی‌ماه شیوع ویروس کرونا در منطقه شمال استان اصفهان به یک ثبات نسبی رسیده است و خوشبختانه تمامی شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و اردستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد در حالی که تا پیش از آن شهرستان کاشان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار داشت که با بهبود شرایط به زرد تغییر رنگ داده است.برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید۱۹ در کاشان/ ثبات نسبی در شیوع ویروس منحوس ایجاد شده است+ جدول

کرمانشاه

به گزارش اهواز نوین، در دومین هفته از دی ماه ۱۳۹۹ و روزهای همه­‌گیری ویروس کووید ۱۹ یا همان کرونا ویروس وضعیت استان کرمانشاه مناسب ارزیابی می‌شود که روزهای بدون فوتی و قرارگیری تمامی شهرستان‌ها در وضعیت زرد رنگ این شرایط را تأیید می‌کند.برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان کرمانشاه‌| تمامی شهرستان­‌ها در وضعیت زرد قرار گرفت / روزهای بدون فوتی کرونا+ جدول

گلستان

به گزارش اهواز نوین، در یک هفته اخیر روند شیوع بیماری کرونا در استان گلستان کاهشی بوده و فقط در شهرستان بندرگز که اکنون وضعیت نارنجی دارد، تعداد بیماران مبتلا به کرونا افزایش پیدا کرده است.برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تازه‌ترین وضعیت شیوع کرونا در استان گلستان| ۴ شهرستان در وضعیت هشدار/ پیک چهارم شیوع کرونا در کمین است+جدول

گیلان

به گزارش اهواز نوین، در حال حاضر ۸ شهرستان گیلان در وضعیت نارنجی و ۸ شهرستان دیگر در وضعیت زرد قرار دارند لازم به ذکر است که هفته گذشته ۱۱ شهر در وضعیت نارنجی کرونایی و ۵ شهر در وضعیت زرد قرار داشتند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تازه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان گیلان| ۸ شهرستان در گیلان در وضعیت نارنجی قرار دارند + جدول

مازندران

به گزارش اهواز نوین، مازندران استانی گردشگری با بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت که همانند سایر نقاط کشور و جهان قریب به ۱۰ ماه با ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند.برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان مازندران| استانی که همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد / رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی الزامی است+ جدول

مرکزی

به گزارش اهواز نوین، وضعیت استان مرکزی از نظر شیوع کرونا در سطح استان مرکزی که در بسیاری شهرها قرمز بود با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی هفته پیش نارنجی و درحال حاضر به وضعیت زرد رسیده است.برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان مرکزی| وضعیت شیوع کرونا در تمام شهرهای استان مرکزی زرد شد + جدول

هرمزگان

به گزارش اهواز نوین، در طول هفته گذشته ۱۷۲ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کرونا در استان هرمزگان بستری شده‌اند که نسبت به هفته گذشته، افزایش ۸ درصدی داشته و در حال حاضر ۱۰۵ بیمار کرونایی در استان بستری بوده که ۳۱ تن از آنان در ICU و وضعیت ۹ بیمار وخیم است.برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان هرمزگان| آمار جان باختگان ۶۲ درصد کاهش یافته است +جدول

همدان

به گزارش اهواز نوین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و اجرای طرح شهید سردار سلیمانی در استان همدان شاهد روند نزولی شیوع کرونا در استان همدان هستیم.برای دریافت اطلاعات تکمیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

تاز‌ه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان همدان|بی‌توجهی به پروتکل‌ها وضعیت شیوع کرونا را دوباره قرمز می‌کند + جدول

انتهای پیام/ی

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of