جولان سهمگین کرونا در خوزستان/ ثبت ابتلای قطعی ۸۷۵ مورد تنها در یک شبانه‌روز

سخنگوی علوم پزشکی اهواز گفت: مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در خوزستان طی شبانه‌روز گذشته ۸۷۵ مورد ابتلای قطعی در استان شناسایی شد.

علی احسان‌پور، سخنگوی علوم پزشکی اهواز دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در خوزستان طی شبانه‌روز گذشته موارد شناسایی به شرح زیر اعلام میگرد:

حوزه دانشگاه علوم پزشکی اهواز: ۵۲۵ مورد
حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول: ۲۰۰ مورد
حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان:۶۲ مورد
حوزه دانشکده علوم پزشکی شوشتر: ۷۵ مورد
حوزه دانشکده علوم پزشکی بهبهان: ۱۳ مورد

وی افزود: از مجموع ۸۷۵ بیمار جدید، ۷۴۴ بیمار با نظارت مستمر کارشناسان مرکز بهداشت در قرنطینه خانگی و ۱۳۱ بیمار نیز بستری شدند که با احتساب موارد جدید، کل مبتلایان به ۱۹۰۸۱ نفر رسید و در حال حاضر ۸۰۰ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری و تحت درمان هستند.

سخنگوی علوم پزشکی اهواز عنوان کرد: با تلاش مدافعان سلامت مردم، ۱۷۶۱۱ نفر از بیماران بهبود یافته یا از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

وی افزود: متاسفانه در شبانه‌روز گذشته، تعداد ۸ مورد در حوزه دانشگاه دزفول، حوزه دانشگاه جندی شاپور ۱۳ مورد و حوزه دانشگاه آبادان ۴ مورد بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند و تعداد کل فوت شدگان ۶۷۰ نفر می‌باشد.

احسان‌پور گفت: استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل، شست‌وشوی مرتب دست،ها، پرهیز از ترددهای غیر ضروری و رعایت فاصله در روابط اجتماعی در جلوگیری از گسترش بیماری کووید۱۹ بسیار موثر است.

وی افزود: میتوانیم با رعایت بهداشت فردی، سلامتی را به خود، خانواده، جامعه و به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای هدیه دهیم.

انتهای پیام/

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x